"Бунтар Один" – історія про збірну солянку з рядових повстанців, які намагаються боротись, виконують роль піхотинців, які без упину гинуть заради великої цілі, на чолі із жінкою, яку брати участь у війні змусили обставини.

Всі ми знаємо чим завершились починання команди "Бунтаря Один", але кіноглядачі "Зоряних воєн" ще не бачили, скільки у боротьбі загинуло звичайних бійців, без джедайських суперсил та унікальних навичок.

Джин Ерсо – донька імперського інженера, але по факту сирота, воліла б не мати політичної позиції у війні повстанців та сил імперії. Тим більше, на початку дівчина ненавидить обидві сторони, а також і свого батька, який допомагає імперцям будувати Зірку Смерті. Тим не менше, події переходять у особисту площину, коли Джин дізнається справжні батькові мотиви та усвідомлює ту ціну, яку він заплатив заради хоча б примарного шансу повстанців перемогти.

Події спін-офу нарешті відповідають на питання, яким чином Люку Скайвокеру так легко вдалось знищити Зірку Смерті влучним пострілом. Ті, хто не захоплюється всім всесвітом Star Wars, а лише дивиться фільми, нерідко задаються схожим питанням. Тепер все стає зрозумілішим та виглядає логічнішим – критичний дефект у Зірку закладено спеціально.

У той час, як імперці починають застосовувати зброю, здатну руйнувати планети, рада повстанців вирішує не ризикувати останніми силами заради викрадення креслень Зірки Смерті. Зрештою, словам Джин Ерсо вірить лише група відчайдухів, які практично свідомо йдуть на вірну смерть заради надії на перемогу побратимів. Вони стають прикладом самовіддачі та рішучості для інших та спонукають повстанців атакувати всіма силами.

Фільм можна умовно поділити на дві частини: у першій, доволі затягнутій, формується команда "Бунтаря Один", а друга – насичена видовищними баталіями в стилі Star Wars. Чого-чого, а цього у спін-офі "Зоряних воєн" не бракує. В поміч творцям застосували комп’ютерну графіку і навіть відмалювали двох абсолютно віртуальних персонажів, добре знайомих тим, хто дивився олдскульні Star Wars. Звісно, "штучність" персонажів все ще проглядається, але вони справляють неабияке враження, адже дуже схожі на живих людей. Не за горами той час, коли ми з вами не зможемо сказати напевно – у кадрі справжній актор, чи ні.

Головна роль у стрічці дісталась Фелісіті Джонс, знайомій нам по відносно свіжому "Інферно". Актриса непогано впоралась із персонажем сильної жінки, яка надихає людей йти за собою. Хоча, погодьмося, її акторські здібності – явно не те, за чим глядачі йдуть на "Бунтаря".

До слова, ресурс Wired зняв класне відео, де актори "Бунтар Один. Зоряні Війни. Історія" відповідають на найпопулярніші запити в Google щодо стрічки.

У підсумку можна впевнено сказати, що "Бунтар Один" вартий перегляду в IMAX 3D, а здобуття надії – неймовірних зусиль. Нехай прибуде з вами сила!

Також у кіно: "Шпигуни-союзники": військова драма від творця "Фореста Гампа"