За інформацією ООН у світі кожного року використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. До океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари та поліетиленових пакетів. І, найважливіше, в середньому період розкладу пластику становить 400-500 років.

Читайте також Чим замінити поліетиленові кульки: від біопакетів до полотняних мішечків

Моторошно стає, коли дізнаєшся, що звичайний одноразовий кульок, який ми за звичкою хапаємо в магазині чи супермаркеті, розкладатиметься в природньому середовищі стільки років. Нас вже не буде на цій планеті, не стане наших дітей і онуків, а поліетиленовий пакет все ще перегниватиме в землі.

Журналісти LifeStyle 24 підготували добірку українських брендів, які виготовляють чудові альтернативи кулькам і пакетам на всі випадки життя.

Торбинки з тканини

Такі мішечки стануть чудовою заміною одноразовим пакетам. Їх можна використовувати, як на фрукти чи овочі, так і насипати крупи, сухофрукти чи на що вистачить фантазії.

У соцмережах є чимало локальних і загальноукраїнських брендів, де можна замовити такі торбинки.

Ціновий діапазон коливається від кількох десятків до кількох сотень гривень, а широкий вибір кольорів та текстур підійде навіть тим, хто дуже прискіпливо стежить за власним стилем та вибором аксесуарів.

Нижче перелік українських брендів, в яких можна замовити торбинки з тканини:

Шопери і авоськи

Щоб не брати великий пакет на касі в супермаркеті, можете спитати у мами чи бабусі, чи залишилась у них авоська, з якою ще вони ходили в магазини. Мода на такі "діряві" сумки знову повернулася і тепер улюблена авоська може з'явитись у вас.

Чудовою альтернативою кулькам на касі також стануть просторі багаторазові шопери. Їх переважно шиють із легкої цупкої тканини, а у складеному вигляді така торба займе у вашому рюкзаку чи сумці місця не більше, ніж ключі від квартири.

Оригінальним принтом на екосумці ви можете підкреслити власний стиль – їх можна розмалювати, вишити, прикрасити аплікацією, камінцями чи як душа забажає. Тим більше, що українські виробники мають чим вас здивувати.
Екосумкам віддають перевагу також знаменитості – з ними вони ходять не лише на закупи. Такий аксесуар часто доповнює їхній образ під час прогулянок, зустрічей чи невтомної роботи.


Наомі Воттс ходить на шопінг з великою продуктовою екосумкою / Фото: instyle.com


Енн Хетеуей намагається ховатись від папараці за кольоровими авоськами / Фото: instyle.com


Емма Робертс доповнила стильний образ сумкою із тканини / Фото: instyle.com


Сара Джесіка Паркер додала яскраву екосумку до класичного луку / Фото: instyle.com

Додамо, що пластикові пакети заборонили використовувати у 33 країнах світу, ще 53 країни запровадили часткову заборону або запровадили податок на одноразові пакети.


Європа без пластику / Інфографіка 24 каналу