Про це повідомляє The Daily Mail.

Як стверджує археолог Брігіта Уоллес, на початку нашої ери вікінги оселились в Ньюфаундленді, Новій Шотландії, Нью-Йорку та на Острові Принца Едуарда. Знайдене в Канаді поселення називали "Хоп".

Читайте також: В Ізраїлі випадково знайшли старовинну коштовність: фото

Науковці зробили сенсаційну заяву на основі трьох фактів: на території канадської провінції була велика кількість винограду, лосося та каное, виготовлених зі шкіри. Саме ці особливості побуту скандинавів описані в легендах та сагах. Відтак Брігіта Уоллес визначила місце розташування поселення, базуючись на описах подорожей древніх воїнів. У книзі, яку використовувала археолог, була згадка про поселення вікінгів, знайдене в Північній Америці в 1960-их.

Водночас опоненти Брігіти Уоллес вже заявили, що науковець має замало фактів, щоб стверджувати про поселення вікінгів у Канаді.

Археологам буде складно подолати те, що не відповідає культурним стереотипам, які вони збираються досліджувати,
– відповіла Брігіта Уоллес.

Відомо, що головним осередком вікінгів була Гренландія. Тому всіх воїнів, які помирали, перевозили на Батьківщину для поховання, пояснила археолог колегам.

Читайте також: Вчені виявили неймовірні артефакти у найдовшій підводній печері світу: фото

"Ця нова карта могла б розкрити більше секретів про вікінгів і пояснити, чи були вони першими європейцями в Північній Америці. Поки ж археологи можуть тільки зробити виноску в книгах з історії про те, що це місце в Канаді. Воно може стати початком абсолютно нового розділу історії", – прокоментувала археолог з Університету Алабами в Бірмінгемі Сара Паркак.

Наразі вчені сперечаються про достовірність нових даних. Однак науковці вже почали розкопки та знайшли перші реальні докази проживання вікінгів в Канаді. Зокрема, скандинави вміли добувати залізну руду. Археологи вже виявили близько 13 кілограмів шлаку в осередку, який, за їхніми словами, використовувався для випалу залізної руди.


Вікінги добували залізну руду: фото National Geographic