Церемонія нагородження "Оскар-2020" відгримить у театрі "Долбі" вже менше, ніж за тиждень. Вже 9 лютого номінанти видихнуть і зможуть розслабитися після напруженого та хвилюючого періоду очікування.

До теми: Які фільми отримали Оскар за останні 10 років: повний список

Та поки зірки, які віздначилися роботою у 2019 році, готуються до престижного кінозаходу, ми пропонуємо вам згадати, які ж актори отримували бажаний Оскар за останні 10 років.

Актори, які отримували Оскар за останні 10 років

2010 – Джефф Бріджес


Джефф Бріджес / IMDb

Нагороду у номінації "Найкраща чоловіча роль" на церемонії нагородження Оскар-2010 отримав актор Джефф Бріджес. Він зіграв головну роль у фільмі "Божевільне серце". Фільм-мюзикл було знято за мотивами однойменного роману Томаса Кобба. В центрі сюжету – старіючий співак, який страждає від алкогольної залежності, та історія його нового кохання.

2011 – Колін Ферт


Колін Ферт / IMDb

Лауреатом у категорії "Найкраща чоловіча роль" на церемонії нагородження Оскар-2011 став актор Колін Ферт. Він отримав перемогу за роль у фільмі "Король говорить!". До слова, цей фільм також став найкращим фільмом року. У центрі її сюжету – молодий король Великої Британії, що страждає від заїкання і шукає логопеда, який міг би йому допомогти.

2012 – Жан Дюжарден


Жан Дюжарден / IMDb

На церемонії нагородження Оскар-2012 бажану статуетку у номінації "Найкраща чоловіча роль" отримав актор Жан Дюжарден. Він зіграв головну роль у фільмі "Артист". До слова, чорно-білий фільм також отримав статуетку в номіанції "Найкращий фільм". Кінокартина розповідає про часи, коли кіно перестало бути німим і на заміну акторові, який був в зеніті популярності, приходить амбіційна та молода статистка Пеппі Міллер.

2013 – Деніел Дей-Льюїс


Деніел Дей-Льюїс / IMDb

За "Найкращу чоловічу роль" на церемонії нагородження Оскар-2013 був нагороджений Деніел Дей-Люїс. Він виконав головну роль у фільмі "Лінкольн". Це біографічний фільм про 16-го президента США Авраама Лінкольна і його дружину Мері Тодд Лінкольн.

2014 – Меттью Мак-Конегі


Меттью Мак-Конегі / IMDb

Нагороду у номінації "Найкраща чоловіча роль" на церемонії нагородження Оскар-2014 отримав актор Меттью Мак-Конегі. Йому успіх принесла картина "Далласький клуб покупців". У центрі сюжету фільму – ексковбой, який живе в своє задоволення, нехтуючи здоровим способом життя. Однак після встановленого йому діагнозу – СНІДу – він починає лікуваттися нетрадиційними методами і цим самим допомагає іншим хворим.

2015 – Едді Редмейн


Едді Редмейн / IMDb

Лауреатом Оскара-2015 у номінації "Найкраща чоловіча роль" став актор Едді Редмейн. Він зіграв головну роль у фільмі "Теорія всього". Кінокартина знята на основі книги "Подорож в нескінченність: моє життя зі Стівеном" Джейн Гокінґ. Фільм розповідає про молодість всесвітньо відомого фізика Стівена Гокінга та його стосунки з майбутньою дружиною.

2016 – Леонардо Ді Капріо


Леонардо Ді Капріо / IMDb

Нагороду у номінації "Найкраща чоловіча роль" на церемонії нагородження Оскар-2016 заслужено отримав актор Леонардо Ді Капріо. Нарешті улюбленець мільйонів отримав бажану і по-справжньом заслужену статуетку. Він зіграв головну роль у фільмі "Легенда Г'ю Гласса". Картина знята за однойменним романом Майкла Панке 2002 року видання, який ґрунтувався на подіях із життя реального персонажа — колоніста Г'ю Гласса.

2017 – Кейсі Аффлек


Кейсі Аффлек / IMDb

У 2017 році на церемонії нагородження Оскар статуетку за "Найкращу чоловічу роль" отримав актор Кейсі Аффлек. Він зіграв головну роль у фільмі "Манчестер біля моря". В центрі сюжету – занурений в себе Лі, який багато років тому втратив сім'ю, а тепер і рідного брата. Він повертається в рідне містечко Манчестер біля моря, де дізнається, що він стає опікуном свого осиротілого племінника.

2018 – Ґері Олдмен


Ґері Олдмен / IMDb

Актор Ґері Олдмен отримав легендарну відзнаку у номінації "Найкраща чоловіча роль" на церемонії нагородження Оскар-2018. Він зіграв головну роль у фільмі "Темні часи". У фільмі розповідається про перші місяці правління Вінстона Черчилля як прем'єр-міністра Великої Британії на початку Другої світової війни.

2019 – Рамі Малек


Рамі Малек / IMDb

У 2019 році феєричний вихід фільму "Богемна рапсодія" заполонив серця усіх. Тому нагороду у номінації "Найкраща чоловіча роль" на церемонії нагородження Оскар-2019 отримав актор Рамі Малек. Він зіграв головну роль у біографічній картині. Сюжет стрічки розповідає про історію успіху гурту Queen, а також про життя легендарного музиканта та співака Фредді Мерк'юрі.

2020 – в процесі

Наразі можемо лише нагадати вам імена акторів, які претендують на Оскар-2020.

На позолочену статуетку за "Найкращу чоловічу роль" у 2020 році претендують такі актори:

Антоніо Бандерас ("Біль і слава")
Леонардо Ді Капріо ("Одного разу в Голлівуді")
Адам Драйвер ("Шлюбна історія")
Хоакін Фенікс ("Джокер")
Джонатан Прайс ("Два Папи")