Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Туреччині. За словами режисера, "Кіборги" представлені майже у 50 країнах по всьому світу.

Читайте також: Український фільм "Кіборги" показали у Конгресі США

Цей фільм побудований на документальному факті про захист нашої Батьківщини. І власне "кіборгами" цих людей назвав ворог за те, що вони не здаються, мужньо захищають свою землю, своїх дітей, свої родини – і все те, що дороге,
– заявив Ахтем Сеітаблаєв.

Про що фільм "Кіборги"? Це повнометражний художній фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва про бої в Донецькому аеропорті під час збройного конфлікту на Донбасі. Кінострічка розповідає історію одного двотижневого бойового чергування у вересні 2014 року.

Крім того, режисер згадав, як два роки тому під час презентації фільму в Гаазі один з глядачів спитав, навіщо їм привезли цей фільм, адже всім байдуже, що діється в Україні.

"Усі повернулися в його бік та почали вказувати йому, аби замовк, але він запитав знову – навіщо показувати цей фільм у країні, де забули про своїх співвітчизників, загиблих у літаку рейсу МН-17, який збила Росія? Це було неочікувано. Тоді лиш я зрозумів, що він мав на увазі, звертаючись до залу: він хотів сказати, що його співвітчизники живуть і бояться, аби ніхто не зачепив. Але зачепить", – сказав Сеітаблаєв.


Ахтем Сеітаблаєв представив фільм "Кіборги" у Стамбулі / Укрінформ

Викладач історії відділення україністики Стамбульського університету Олександр Середа зазначив, що на показі "Кіборгів" були присутні його студенти і деякі з них у сльозах пішли із зали.

"Ми обговорюємо події в Україні, вони прекрасно знають, що у нас іде війна, адекватно сприймають, розуміють, хто цю війну розв'язав, хто є агресором", – повідомив викладач Стамбульського університету.

"Кіборги": дивіться офіційний трейлер

Що відомо про "Дні українського кіно" у Стамбулі?

Захід триває протягом трьох днів у стамбульському районі Бейоглу. Крім стрічки "Кіборги" та інших, у Туреччині також був показ фільму Параджанова "Тіні забутих предків".

"Ми (жителі Туреччини і України, – LifeStyle 24) дуже схожі люди, які поширюють однакові погляди, тому наші емоції дуже подібні. Наші дві нації мають спільні перспективи, коли ми дивимося ці фільми... Консульства Бейоглу і українське посольство у Стамбулі презентує українські дні. Церемонія відкриття розпочалася і буде тривати три дні з повнометражними і короткометражними фільмами, які були зняті протягом останнього століття", – сказав мер муніципалітету Бейоглу Хайдар Алі Йилдиз.


У Стамбулі триває показ українського кніо