Портал Іgate наводить сім ситуацій, в яких сигнал може Wi-Fi бути використаний проти вас.
При використанні безкоштовних громадських точок доступу
У великих містах безкоштовні точки Wi-Fi можна знайти всюди. Практично кожне кафе, кожен торговий центр або станція метро надають безкоштовний доступ в інтернет. Експерти вважають, що до 2020 року число безкоштовних Wi-Fi-точок у всьому світі збільшиться в чотири рази.
Все це, безумовно, чудово. Ось тільки на вулиці, в парку або в кафе можна наштовхнутися на "підроблену" Wi-Fi-точку, встановлену хакером для перехоплення даних, що пересилаються користувачем, включаючи логіни, паролі та дані платіжних карт.
При використанні онлайн-банкінгу
Здавалося б, використання онлайн-банкінгу передбачає, що користувач буде дотримуватися максимальної обережності при роботі з громадським Wi-Fi.
Читайте також: Блогер випробував на швидкість Galaxy Note 7 і iPhone 6S: з’явилося відео
Проте, дослідження компанії Kaspersky Lab вказує на те, що за останні роки шляхом банального перехоплення з банківських рахунків вкрадено понад 900 мільйонів доларів.
Якщо ви перебуваєте в будь-якому громадському місці і вам терміново необхідно використовувати банкінг, не полінуйтеся зайвий раз перевірити ще раз, до якої точки ви підключаєтеся. Наприклад, в кафе підійдіть до бармена і уточніть, чи є в закладі Wi-Fi і як він називається.
При постійно включеному Wi-Fi
Коли на вашому смартфоні постійно включений Wi-Fi, гаджет буде автоматично приєднуватися до будь-якої доступної точки в радіусі дії. У тому числі – до точки, налаштованої кіберзлочинцями. Щоб уникнути цього, просто відключайте Wi-Fi при переміщенні по місту.
При відключеному фаєрволі
Фаєрвол (міжмережевий екран) – ваша перша лінія оборони. Якщо ви дорожите приватними даними при роботі через Wi-Fi, то вам слід встановити відповідну програму.
Читайте також: Чому смартфони так швидко розряджаються і як цьому запобігти
При перегляді незахищених сайтів
Аналітики досліджували перший мільйон найбільш популярних сайтів в інтернеті. Як з’ясувалося, 55% цих сайтів не використовують ніякого шифрування. А, як відомо, незашифрований сайт може стати інструментом хакерів.
Навіть якщо сам сайт не несе в собі прямої загрози, відсутність на ньому шифрування дозволить хакеру, який контролює громадську точку Wi-Fi, з легкістю перехопити будь-яку інформацію, якою ви будете обмінюватися з ресурсом.
При використанні застарілої прошивки роутера
Особистий домашній Wi-Fi теж може стати небезпечним, якщо будь-яка зараза оселиться у вашому роутері. Щоб уникнути цього, регулярно перевіряйте наявність оновлень програмного забезпечення роутера. Як правило, ці оновлення та інструкцію з їх встановлення можна завантажити на сайті виробника роутера.
Пам’ятайте: нова прошивка потрібна не для краси. Розробники постійно виявляють нові уразливості і виправляють їх в оновлених версіях ПЗ.
Читайте також: Новинка від Google: відеочат для смартфонів на Android та iOS
При незахищеному домашньому Wi-Fi
Ніяка нова прошивка не захистить ваш Wi-Fi, якщо ви самі залишите його без захисту. Деякі користувачі по доброті душевній залишають домашній Wi-Fi незапароленним, даючи сусідам користуватися своїм інтернетом. Мабуть, в цьому прояві альтруїзму немає нічого поганого.
Важливо лише пам’ятати, що доступ до мережі Wi-Fi може відкрити стороннім доступ до налаштувань самого роутера. Тому, якщо вже ви вирішуєте відкрити свою точку доступу для гостей, не забудьте змінити внутрішній системний пароль роутера зі стандартного admin на щось складніше.