Пропонуємо дізнатися, які світові музеї оцифрували свої твори мистецтва.

Читайте також: Дослідники пояснили, як трактувати картину "Мона Ліза"


Музей Гуггенхайма

7 музеїв, які можна відвідати, не виходячи з домівки.

1. Метрополітен-музей (Нью-Йорк, США)


Метрополітен-музей

Метрополітен і його співробітники активно працюють, щоб мистецтво і знання були доступні всім допитливим людям планети. Так, вони виклали у відкритий доступ більше 500 книг, присвячених мистецтву. Крім книг, на сайті Метрополітену можна вивчити більше 400 тисяч оцифрованих експонатів.

2. Музей Гуггенхайма ( Більбао, Іспанія)


Музей Гуггенхайма

Історія латиноамериканських художників, каталоги Клімта і Шіле, творчість Пікассо під час війни – в цифровому архіві музею Гуггенхайма, одного з найбільших зібрань сучасного мистецтва світу, представлена ​​величезна кількість книг з мистецтва.

3. Музей мистецтв LACMA (Лос- Анджелес, США)


Музей мистецтв LACMA

Музей зібрав в своїх стінах велику кількість колекцій – тут можна познайомитися як і з древнім мистецтвом (2000 років до нашої ери!), так і з сучасним. Музей виклав у відкритий доступ 20 тисяч зображень, включаючи історичні костюми, знімки кераміки, класичний і авангардний живопис.

4. Паризькі муніципальні музеї ( Париж, США)


Паризький міський музей сучасного мистецтва

На одному сайті зібрані експонати відразу з 14 міських музеїв Парижа, підконтрольних міській мерії: музею романтичного життя, музею Віктора Гюго, муніципального музею моди і ряду інших. На даний момент на ресурсі представлено близько 240 тисяч примірників.

5. Музей Гетті ( Лос-Анджелес, США)


Музей Гетті

Найбільший художній музей Каліфорнії опублікував понад 250 книг про мистецтво: в їх добірці – історія дружби Рубенса і Брейгеля, ілюстрації садів в римському стилі, підручник з сучасної архітектури та багато інших цікавинок.

6. Державний музей мистецтв Данії (Копенгаген. Данія)


Державний музей мистецтв Данії

На офіційному сайті галереї представлено понад 25 тисяч творів мистецтва, і деякі з них можна використовувати навіть в комерційних цілях. Так, ви можете помилуватися і завантажити з високою роздільною здатністю полотна Лукаса Кранаха старшого, Пітера Брейгеля, Рубенса, Ель Греко і інших представників данського і європейського мистецтва.

7. Музей Прадо ( Мадрид, Іспанія)

Всього в музеї представлено близько 30 тисяч творів мистецтва, 11 тисяч з яких відтепер можна побачити на офіційному сайті музею. Тепер за полотнами Босха, Веласкеса, Гойї та інших, не менш талановитих художників, не обов'язково їхати до Іспанії.