Сайт "24" пропонує дізнатись 7 цікавих фактів про виникнення улюбленого одягу.

1. Перша пара джинсів була продана за 1,46 доларів в Америці у 1850 році. Це були штани з парусини, зі швами з подвійним стібком і безліччю кишень. Їх любили носити каліфорнійські золотошукачі. Але та пара зовсім не виглядала як звичні нам джинси.

2. 20 травня 1873 року Леві Стросс і Джейкоб Девіс отримали патент №139121, що надавав компанії "Levi Strauss & Co" ексклюзивне право на виробництво робочих брюк із заклепками на кишенях. Виріб, який сьогодні всі знають як "джинси", вперше надійшов у продаж за ціною 13,5 доларів за дюжину.


Леві Стросс


"Levi Strauss & Co"

3. Знаменитий шкіряний лейбл компанії "Levi Strauss & Co" з'явився в 1886 році. На його логотипі були зображені двоє коней, які намагаються розірвати джинси навпіл.

4. А от перші жіночі джинси з'явилися лише в 1981 році! У в середині ХХ століття в джинсах не пускали в публічні місця.

5. Слава до цієї культової речі прийшла на початку 1950-х років, коли перший раз актор Джеймс Дін з'явився на великому екрані в джинсах. Після цього джинси отримали масову популярність.


Джеймс Дін

6. Є сім видів джинсової тканини. Той самий денім, який пам'ятають наші батьки – грубий, темно-синій, який красиво витирався в згинах, – зараз дуже складно знайти через свою високу ціну. Свою лепту в створення сучасних джинсів вніс і Китай, випустивши на ринок стрейчеві джинсові тканини.

7. Сьогодні денім випускають практично всі світові бренди. Існує багато видів посадки джинсів. Свого часу популярними були джинси-кльош, скинни, джеггінси, boyfriend jeans та інші.


Види джинсів

Читайте також: Який одяг старить жінок: поради від французької ікони стилю