Цей день вперше був заснований резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 18 грудня 2007 року і відзначається тепер щорічно 2 квітня. Під час заходів традиційно цього дня використовується символіка блакитного кольору.

Аутизм – це розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку організму дитини, що росте. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Його ознаки виявляються у віці до трьох років.

Сайт "24" пропонує до перегляду 5 цікавих та зворушливих фільмів про проблеми та життя людей, які мають легкі та сильні форми аутизму.

Моторошно голосно і вкрай близько (2011)

В драмі розповідається історія 11-річного школяра Оскара Шелла, який страждає синдромом Аспергера. Це легка форма аутизму, яка дозволяє людям спілкуватися з оточуючими і вести повноцінне життя, але в той же час часто заважає їм розуміти людські емоції.

Життя хлопчика було спокійним та щасливим, поки під час вересневого терористичного акту 2001 року Оскар не втратив улюбленого батька, який працював у другій вежі Торгового центру. Через рік після смерті батька Оскар знаходить конверт і загадковий ключ всередині. Оскар вирішує, що це особливий знак і вирішує відправитись на пошуки батькового передсмертного послання.

Адам (2009)

В мелодрамі йде мова про Адама – молодого чоловіка, що теж страждає від синдрому Аспергера. Адам живе на Манхеттені і після смерті батька спілкується лише зі своїм єдиним близьким другом – старим бойовим товаришем покійного батька, Харланом Кайсом, який у всьому підтримує чоловіка.

Під час серйозних змін в житті він зустрічає Бет Бушвальд – шкільну вчительку та автора книг для дітей, яка переїжджає в квартиру поверхом вище. Після маленького непорозуміння вони стають хорошими друзями і починають відчувати одне до одного щось більше.

Рай океану (2010)

Неймовірна драма про Дафо – аутиста, який майже весь час проводить в спілкуванні з морськими мешканцями океанаріуму, де працює його батько. 21-річний хлопець зовсім не пристосований до життя серед людей, неуважний і навіть не повністю розуміє, що його мати давно померла.

Одного разу батько дізнається, що сам смертельно хворий, і тепер намагається зробити все, щоб його син зміг самостійно жити. У нього залишилось лише два місяці для того, щоб навчити сина звичайним побутовим речам і забезпечити йому певний ступінь незалежності, яка дозволить хлопцю вижити, коли він залишиться один.

Темпл Грандін (2010)

Автобіографічна драма, що розповідає про Темпл Грандін – жінку, яка, незважаючи на аутизм, стала одним з провідних вчених в сільському господарстві. В ті часи аутизм вважався формою шизофренії та незважаючи на громадський осуд, мати Темпл відмовилася віддавати свою дитину в спеціальну установу і постаралася зробити так, щоб дочка адаптувалася до нормального життя.

Одного разу в дитинстві, відвідавши ферму своєї тітки, вона помітила спеціальний електронний пристрій, який заспокоює тварин, а коли вона сама відчула напад паніки, змогла заспокоїтися за допомогою цього дива-техніки. Подорослішавши, Темпл зрозуміла, чим хоче займатися. В результаті своїх досліджень вона розробила особливі бойні, де з тваринами поводилися гуманно і не піддавали їх зайвим мукам.

Людина дощу (1988)

Драма про молодого бізнесмена Чарлі, в якого після довгих років сварки з рідними помирає батько. В заповіті, де чоловіку дістається зі всього спадку лише стара машина і рожеві кущі, також вказується і невідомий чоловік, якому перейшов майже весь спадок батька.

Злий Чарлі вирішує податись на пошуки незнайомця, який виявляється його рідним братом. Старший брат Раймонд хворий на аутизм, тому багато років знаходився в клініці. Щоб забрати гроші, Чарлі викрадає брата, проте у подорожі виявляється дбайливим братом і урізноманітнює життя Раймонда, розширюючи його життєвий простір. Спілкування двох братів наче лікує хворого на аутизм чоловіка і змінює їхнє життя назавжди.

Читайте також: Як діти з розладом спектру аутизму готуються до участі у марафоні