Про це пише Studway.
Як розрахувати бюджет мандрівки
Варто брати за основу витрати середньостатистичного європейського бекпекера (самостійного туриста). Це приблизно 30 доларів на день. Із них 10 доларів – на харчування, 10 доларів – на проживання, 10 доларів – на транспорт.
Звісно, денні витрати можуть бути різними у різних країнах. Можна на Кавказі день прожити на 10 доларів, а у Європі знадобиться і 50 доларів.
Читайте також: Як виглядають найкрасивіші аеропорти світу
Окрім того, є разові витрати – квиток на літак, віза, спорядження, усілякі дозволи, щеплення. Наприклад, якщо ти вирішиш відвідати один із національних парків Африки, то вартість квитка складе левову частку твого бюджету.
Приблизно 60-70 доларів. А якщо хочеш подивитися на горил, то ціни можуть сягати і 1000 доларів. Отже, і бюджет поїздки – це сума разових і денних витрат.
Як взнати приблизні ціни
В Інтернеті. Але варто дивитися записи, читати дописи на форумах не старіші 1-2 років. Адже цінам властиво підвищуватися. Найкраще читати закордонні ресурси – там найсвіжіша інформація.
Річ в тім що для Європи поїхати кудись на рік – зовсім не дивина. В Україні мандри іншими країнами зараз теж стали дуже популярними.
Як зекономити на проїзді
Дешево, але досить виснажливо подорожувати автостопом. Це варіант для тих, хто таке справді любить. Переліт на літаку зараз набагато доступніший. Багато бюджетних авіакомпаній пропонують дешеві квитки до Стамбулу.
Читайте також: Топ-10 найбільш розвинутих міст світу: рейтинг, який надихає
За акцією можна знайти і за 50 доларів в обидві сторони. А уже зі Стамбулу можна стопити. Щоб зекономити на перельотах, варто моніторити лоукости (оператори, які пропонують дуже дешеві авіаквитки). Наприклад, Wizz Air (літає з України) чи Ryanair (літає з Польщі, Угорщини, Прибалтики тощо).
Як зекономити на проживанні
Селитися варто по каучсерфінгу. Це мережа, яка поєднує людей, що хочуть пожити у когось під час мандрівки і тих, хто готовий їх прийняти. Найважливіший принцип – ніхто нікому нічого не винен. Тобто господарі не зобов’язані годувати, показувати щось, розповідати.
Ще один варіант – розіпнути намет. Але не усюди це можливо. У центрі міста його не поставиш. Можна десь за містом, у полі, але часто, особливо на Кавказі, це дуже складно через гірський ландшафт.
Як краще зберігати гроші
Якщо подорож у розвинену країну, то можна сміливо брати із собою банківську карту. Якщо у не надто розвинену, то карта знадобиться лише у аеропорті, готелі, центральних супермаркетах. Тому варто брати із собою готівку.
Читайте також: 8 переконливих причин, щоб подорожувати частіше
Як її зберігати? Найзручніше – поясну сумку: вона тілесного кольору, невеличка й пласка. У неї поміщається буквально паспорт і банкноти. Її фіксуєш на поясі й кладеш у штани. Можеш бути спокійним.
При собі треба мати небагато грошей. Це для того, щоб у випадку пограбування багато не вкрали. Користуватися варто доларами. Їх використовують усюди.