Якщо вашому організму бракує калорій, то він подає сигнали. Наприклад, ви дуже сильно втомлюєтесь та постійно голодні. Якщо ж ви відчуваєте хоча б одну із наведених нижче, то вам варто переглянути власний раціон.

Читайте також: 8 найкращих вправ для схуднення: відео

Постійна втома

Калорії – це енергія. Якщо ви почуваєтесь втомленим набагато частіше, аніж звичайно, – це може означати брак калорій. Наприклад, якщо навіть після 8 годин сну вам важко прокидатись, то це привід переглянути раціон.

Виснажливі тренування

Щоб тренування було ефективним, потрібно слідувати правильному розпорядку дня. Напередодні тренування варто їсти за 1,5-2 години. Не тренуйтесь голодним, бо так у вас просто банально не вистачить сил.

Якщо ж ви не змінювали навантаження, але починаєте втомлюватись вже до середини тренування – то варто переглянути харчування до після занять спортом.

Споживання деяких вуглеводів перед тренуванням і комбінація білків і вуглеводів після неї буде сприяти відновленню організму і дозволить вашому тілу побудувати якісні та красиві м'язи.

Важко сконцентруватися

Якщо вам важко сконцентруватися – це ще один "дзвіночок", що свідчить про те, що ви голодуєте. Знежирений йогурт на сніданок навряд чи допоможе вам бути в тонусі на ранковій зустрічі. А ось якщо додасте до нього трохи горіхів, сил додасться в рази. Ідеальним сніданком вважається той, в якому присутні білки, складні вуглеводи і жири.

Постійний голод

Якщо ви постійно голодні і дратівливі, це цілком можна вважати ознакою недостатнього вживання калорій. Знову ж, ваша мета – забезпечити щоденний баланс білка, складних вуглеводів і правильних жирів. Тоді ви будете енергійні, а фігура від цього анітрохи не постраждає.

Вага стоїть на місці

Різке зменшення кількості калорій ваш організм може сприйняти як сигнал про те, що ви в екстреній ситуації. Йому незрозуміло, що ви просто хочете привести себе в форму. Тому він включає "режим голодування". Це ускладнює процес схуднення, тому що метаболізм сповільнюється. Якщо ви не втрачаєте вагу при, скажімо, 1400 калоріях в день, спробуйте збільшити їх до 1600 калорій, і через пару тижнів простежте динаміку в зміні ваги.