Про це він традиційно розповів у своєму персональному блозі. Цього року він виділив 5 книг, які справили на нього найбільше враження. Однак, на жаль, в українському перекладі ці твори поки не вийшли.

"Найкраще, що ми могли зробити" Тхі Буй

Після народження власної дитини письменниця вирішує дізнатися більше про досвід своїх батьків, які виросли в країні, яку знищували іноземні окупанти. Книга розповідає про сім’ю авторки, що втекла з В'єтнаму в 1978 році.

"Виселені: злидні та благополуччя в американському місті" Метью Десмонд

Книга про кризу виселення в Мілуокі розповідає про американців, які живуть у злиднях та страшній бідності. На думку Гейтса, ця книга дала йому найкраще уявлення про те, як бути бідним в США.

"Повір мені: Мемуари про кохання, смерть і джазових курчат" Едді Іззард

Також особиста історія автора Іззарда показує історію його дитинства, де він всіма силами намагався довести всьому світові, що хоче стати зіркою.

"Той, що співчуває" В'єт Тан Нгуєн

Роман Нгуєна також розповідає про в'єтнамців, що потрапили між двох вогнів, де головних героєм виступив подвійний агент. Книга наповнена пригодами, в які він постійно потрапляє.

"Енергія і цивілізація: історія" Вацлав Сміл

Білл Гейтс зізнається, що Cміл – один з його улюблених авторів, і ця книга, на його думку, просто шедевр. Автор пояснює, як наша потреба в енергії сформувала історію людства: починаючи з епохи млинів, які обертали осли, до сьогоднішніх пошуків поновлюваних джерел енергії. Це не найпростіша книга для читання, але в кінці читач відчуває себе розумнішим і починає краще розуміти те, як інновації в енергетиці змінюють курс цивілізацій.