30 березня православні християни вшановують пам'ять святого Олексія, чоловіка Божого. Він був родом зі знатної римської сім'ї, яка після 6 років віддала його на навчання риторики, граматики й богослов'я, пише 24 Канал.

Читайте також 29 березня – яке сьогодні свято та що не можна робити у цей день

У віці 17 років Олексій вирішив зректися світського життя, втік від нареченої, роздав майно та став самітником у храмі. Він носив волосяницю, їв тільки хліб і пив воду.

Через спосіб життя до Олексія ставилися шанобливо й часто приходити до нього. Але він не хотів слави, тому повернувся додому. Батько не впізнав його, але дозволив залишитися й жити разом зі слугами – так минуло ще 17 років. Кажуть, що після смерті тіло святого Олексія мироточило та зцілювало багатьох хворих.

Що не можна робити 30 березня

  • Заборонено прибирати в будинку та прати одяг.
  • Краще не вирушати в далеку дорогу цього дня – може чекати невдача.
  • У цей день радили нічого не позичати й не давати з дому, особливо там, де живе маленька дитина. Вважалось, що так можна віддати її щасливу долю.

Прикмети на 30 березня

  • На ліщині з'явилися сережки – значить настала весна. Цього дня садили редиску, мак і квіти.
  • Гуси літають високо – скоро впаде сніг.
  • Який буде день, такий і рік: якщо тепло – то врожайний, холодно – до затяжної весни.
  • Шпаків цього дня не видно – буде негода.
  • Великі потоки води від талого снігу провіщають мокре літо.


Свято 30 березня / Фото Unsplash

Свята в Україні та світі

Всесвітній день біполярного розладу. Ця подія спрямована на спростування міфів та поширення правдивої інформації про захворювання. Це не просто різка зміна настрою, а циклічна проблема, що включає різні епізоди.

День прогулянки. Це неофіційне свято присвячене фізичній активності. Дослідження доводять, що навіть невелика кількість часу, проведена надворі за прогулянкою – продовжує життя й підіймає настрій.

День олівця. Цю дату вважають днем народження інструменту для письма. Спершу для цього використовувати свинець, але згодом збагнули, що графіт підходить найкраще.