26 березня українці перевели стрілки годинника на годину вперед. Таким чином країна перейшла на літній час цього дня. Про інші важливі події й свята читайте на 24 Каналі.

Читайте також День СБУ 2023: промовисті картинки-привітання з професійним святом

26 березня у православному календарі

Цей день називають Никифоровим днем. Все тому, що це день перенесення мощів Никифора святителя. Він жив у Константинополі, був патріархом та радником імператора Лева IV. Наступний правитель засудив його через те, що Никифор ушановував ікони, і вислав на острів. Він прожив там у самоті до кінця днів, а через 19 років на острів прибув святий Методій і виявив, що останки Никифора – нетлінні. Він перевіз їх до храму Софії, а згодом до церкви Святих Апостолів.

Також у православному календарі 26 березня – день пам'яті преподобного Іоанна Ліствичника. Він став ченцем у 20 років та провів у монастирі ще 19. Після цього Іоанн 40 років ходив пустелею, молився і постив. Він написав книжку "Ліствиця", де виклав думки про духовну святість.

Що не можна робити 26 березня

  • Цього дня прийнято з особливою повагою та любов'ю ставитися до рослин. Тому заборонено рубати дерева, дрова обламувати гілки або рвати квіти.
  • Не варто ходити в ліс – у цей час зі сплячки виходять ведмеді.
  • Не можна конфліктувати, сваритися та лихословити.

Прикмети на 26 березня

  • Прокинувся ведмідь – розпочалась справжня весна.
  • Якщо з берези рясно тече сік – літо буде непогожим.
  • Подув північний вітер і прогримів грім – весна буде затяжною, а літні дні – холодними.
  • Туман у Никифорів день – влітку буде багато дощити.
  • Гуси купаються у воді – буде щедрий врожай хліба і тепле літо.

Який це день в Україні та світі

День Національної гвардії України. Це професійне свято затвердив Петро Порошенко у 2015 році. Нацгвардія – військове формування з правоохоронними функціями.

Фіолетовий день (День хворих на епілепсію). Засновницею події стала 9-річна дівчинка, яка хворіла на епілепсію. Вона приколола до одягу фіолетову стрічку. Метою дня є спростування міфів про захворювання.