Видання Elle розповіло про найпопулярніші помилки в скромних інтер'єрах маленьких квартир.
1. Об'ємна люстра
Велика дизайнерська люстра – це, безперечно, яскравий і колоритний предмет інтер'єру, який мало кого залишить байдужим. Проте люстра звертає на себе багато уваги, задає тон і настрій всій кімнаті, надаючи їй якийсь шик і аристократичність.
Однак нічого з цього ви не відчуєте, якщо ви повісите таку красу в маленькій кімнаті. Приміщення може від цього здаватися ще меншим, тіснішим, а люстра стане "з'їдати" простір. Краще використовуйте складні світлові композиції по всьому периметру кімнати, це розширить кімнату і скоректує її форму.
2. Великі малюнки
Використовувати шпалери з великими малюнками в маленьких квартирах надто не рекомендується. А все тому, що такі стіни зайвий раз акцентують увагу на не виграшному розмірі кімнати.
Для маленьких кімнат найкраще підійдуть однотонні шпалери або з дрібним, не надто контрастним малюнком. Експерти рекомендують, що теплі тони візуально наближають предмети, а холодні, навпаки, віддаляють, тому ідеальним буде використання світлих холодних відтінків.
Читайте також: Як правильно зберігати взуття у міжсезоння: корисні лайфхаки
3. Масивні двері
Великі темні двері можуть ще більше зменшувати простір, окреслюючи межі маленької кімнати. Тому в невеликій квартирі краще використовувати компактні зсувні двері або відмовитися від них взагалі, залишивши дверний проріз порожнім.
4. Об’ємні меблі
Великий антикварний комод, безперечно, виглядає красиво і шикарно, але в маленькій квартирі його "пафосність" може стати недоліком.
Відмінним рішенням для невеликих просторів стануть підвісні меблі – полиці, тумби, столики, закріплені на стінах, які не мають опорних ніжок. Це значно додасть легкості і повітря в інтер'єрі.
5. Темні кольори
Колір текстилю, меблів та стін грає неймовірно важливу, якщо не ключову роль в інтер'єрі. А темні меблі відразу будуть візуально поглинати світло. Погодьтеся, маленька темна кімната перестає бути затишною і легкою. Віддайте перевагу більш свіжим відтінкам та прозорим матеріалам.
6. Контрастна підлога
Забудьте про різнобарвну фарбу, ламінат і кілька видів килимів в кімнатах. В інтер'єрах таких маленьких квартир варто уникати великих контрастів, що можуть різати очі. Вибирайте один нейтральний колір для всієї квартири, без переходів в інші кімнати.
Читайте також: Як самостійно провести чистку пральної машини: прості та ефективні поради
7. Важкі портьєри
Красиві штори з дорогої якісної тканини – це прекрасне доповнення інтер'єру для великих просторів, де можна милуватися ними здалеку, проте, на жаль, для маленьких кімнат вони абсолютно не підходять.
Такі штори заберуть на себе багато уваги і значно звузять простір. Краще замініть важкі портьєри легкими тюлями або напівпрозорими шторами світлих відтінків.
8. Перегородки
Хочете розділити малогабаритну квартиру на зони за допомогою перегородок? Це досить хороший варіант оформлення студій, але ні в якому разі не маленькою однокімнатної квартири. Перегородки тільки розріджуть простір і додадуть більше тісноти. Якщо вам дуже хочеться мати свій куточок, поділіть кімнату за допомогою меблів. Так ви збережете її функціональність.
9. Великі картини
Це щось дуже схоже до того, як шпалери з великим малюнком. На великі картини потрібно милуватися здалеку, тоді вони дійсно прикрашають простір. Замість гігантських полотен спробуйте краще скласти композицію з маленьких простих рамок з фотографіями або картинами.
10. Перевантаження аксесуарами
Маленьку квартиру легко перевантажити різними меблями і аксесуарами, тому краще обмежтесь декількома яскравими деталями або використовуйте нейтральний декор, який стане продовженням загального дизайну проекту.
Взагалі ідеальний варіант – це не просто прикраси, що збирають пил, а красиві предмети, наділені корисним функціоналом.