У кіно ми бачимо лише акторів та тло, можемо оцінити роботу режисера та сценариста, але фотографи на знімальних майданчиках відображають всіх причетних до створення фільму. Режисери, костюмери, гримери, сценаристи, актори і навіть декорації – ніхто та ніщо не залишається поза об’єктивом фотографа. Підбірка знімків зі знімальних майданчиків була опублікована на сайті Сameralabs.org.

Читайте також 10 старовинних фото, які перевернуть ваше уявлення про історію

Фото зі знімальних майданчиків у різні роки

На фото Джин Харлоу – кінозірка і секс-символ 1930-х. Через колір волосся її називали "Платинова блондинка". Вона знялась у більше ніж у 25 фільмах, у деяких зіграла повноцінну роль, а в деяких – епізодичну.


Секс-символ 30-х років / Фото: сameralabs.org

А це зйомки фільму "Пісня розбійника" у 1930 році. На фото Стен Лорел, Лоуренс Тіббетт і Олівер Харді. Фільм "Пісня шахрая" – це романтичний мюзикл від режисера Лайонела Беррімора, який розповідає про історію викрадення дівчини на Кавказі.


Актори фільмі "Пісня розбійника" / Фото: сameralabs.org

Яніна Жеймо на зйомках фільму-казки "Попелюшка" у 1947 році. Яніна зіграла головну роль у цьому фільмі – Попелюшку, яку майже протягом всього життя експлуатувала мачуха. Але в певний момент її життя змінилось – вона зустріла принца, який забрав її у казкове життя.

На фото ми бачимо зовсім не казкового персонажа, а акторку, яка відпочиває від зйомок, викурючи сигарету.


Яніна Жеймю у фільмі "Попелюшка" / Фото: сameralabs.org

На цьому знімку Одрі Хепберн, яка грала головну роль у фільмі "Сніданок у Тіффані", 1961 рік. Фільм "Сніданок у Тіффані" отримав Оскар, перемігши у номінаціях "Найкраща музика до кінофільму" та "Найкраща пісня".


"Сніданок у Тіффані", 1961 рік / Фото: сameralabs.org

Фотограф Деннвс Сток був на знімальному майданчику фільму "Планета мавп" у 1967 році від кіностудії 20th Century Fox. "Планета мавп" вийшов у прокат через рік після цього фото, головну роль зіграв Чарлтон Хестон.


Зйомки фільму "Планета мавп" / Фото: сameralabs.org

Один із наймасштабніших кінопроєктів режисера Пітера Джексона – це "Володар перснів". На фото – підготовка декорацій до зйомок у 2000 році.

Фільм отримав 8 кінонагород, у тому числі й Оскар та Золотий глобус.


Декорації до фільму "Володар перснів" / Фото: сameralabs.org

Читайте також Найцікавіші серіали липня, які варто переглянути

Мел Гібсон і Джеймс Кевізел на знімальному майданчику "Страсті Христові" у 2004 році. У американському фільмі розповідається про останній день Христа.

Цікавий факт: актори у фільмі розмовляють арамейською мовою чи латиною, адже режисер Мел Гібсон був впевнений, що всі й так знають, про що йдеться. Але згодом його все ж вмовили додати субтитри.


Мел Гібсон і Джеймс Кевізел на знімальному майданчику / Фото: сameralabs.org

Кірстен Данст зіграла головну роль у біографічному фільмі про життя королеви Франції Марії Антуанетти. Фільм вийшов на екрани у 2006 році.

Знімальна група отримала навіть спеціальний дозвіл від французького уряду для зйомок у Версалі.


Кірстен Данст на зйомках фільму про королеву Франції / Фото: сameralabs.org

А це фото було зроблено під час перерви на зйомках нашумівшого серіалу "Гра престолів". Серіал виходив протягом 2011 – 2019 років. Останній сезон "Гри престолів" був представлений у рекордних 32-х номінаціях 2019 року.


Актори серіалу "Гра престолів" / Фото: сameralabs.org

Це "мерці" під час зйомок серіалу "Ходячі мерці". Серіал почав виходити у 2010 році, режисер телесеріалу – Френк Дарабонт.

Під час знімального процесу "зомбі" і "люди" завжди обідали окремо один від одного.


Зомбі зі серіалу "Ходячі мерці" / Фото: сameralabs.org