Католики цього дня моляться всім святим, після чого йдуть на кладовище, щоб вшанувати померлих. У православному світі 1 листопада в народі відзначають свято на честь священномученика Садока, єпископа Персидського і з ним 128-ми мучеників. День Садока ще називають Іванів день або Проводи осені.

Іменини сьогодні святкують: Дмитро, Павло.

​Читайте також Встигніть зробити ці 15 справ до кінця осені: цікавий список

Народні прикмети на 1 листопада

Що можна робити 1 листопада

  1. У хлібі треба запекти кільця, монетки і ґудзики. Шматочки хліба роздати всім, хто хоче дізнатися майбутню долю. Вважається, що той, хто отримав кільце – в прийдешньому році одружиться або вийде заміж; знайдена монетка символізує фінансовий потік, а той, кому попадеться ґудзик – проживе рік без змін.
  2. У цей день можна дізнатися про кількість майбутніх дітей. Для цього треба у посудину з водою виливати по краплі яєчного білка, дивлячись на малюнок, який з'являється на воді. Зображення, яке виллється на воді – символізуватиме стать майбутньої дитини.
  3. Якщо кинути в багаття два каштани, можна дізнатися про злагоду в родині. Треба простежити, чи розкотяться вони в сторони, чи згорять лежачи поруч. Якщо розкотяться – в сім'ї можливі чвари, якщо згорять разом – чекайте спокою, розуміння та затишку.

Що не можна робити 1 листопада

  1. Сьогодні не можна залишати на ніч сушити речі на вулиці.
  2. Якщо почуєте цього дня кроки за своєю спиною – не обертайтеся.
  3. Не можна в цей день відмовляти у милостині, інакше можна жити увесь рік в злиднях.