Яке сьогодні, 13 березня, церковне свято: що не можна робити у цей день
У середу, 13 березня, віряни вшановують пам'ять святого Никифора, патріарха Константинопольського. За традицією, люди йдуть до церкви, моляться до нього та просять, аби допоміг вилікувати різноманітні хвороби.
У цей день варто помити підлогу в хаті, щоб усі члени сім'ї були здорові. Також можна піти на риболовлю, адже вона буде успішною. Детальніше про церковне свято, яке відзначається сьогодні, розкаже LifeStyle 24.
До речі Кого та коли вітати з іменинами у березні 2024 року: дати за новим церковним календарем
День пам'яті святого Никифора, патріарха Константинопольського
Святий Никифор народився у Константинополі. Він працював радником імператора Лева IV. Коли правління перейшло до рук Костянтина VI, чоловік прийшов на Нікейський Вселенський собор, аби людям дозволили вшановувати ікони. З часом Никифор вирішив жити сам, тому поїхав до моря та збудував там монастир.
У 806 році святий став патріархом Константинопольським. Однак згодом імператор Лев V Вірменин наказав відправити його у заслання. Спершу Никифор перебував у монастирі, що в Хрисополі, потім – на острові Проконніс в Мармуровому морі. Після 13 років у вигнанні патріарх помер.
Що не можна робити
- Не можна сваритися та лихословити.
- Заборонено ламати гілки дерев, пиляти стовбур та завдавати шкоди рослинам.
- Не рекомендується йти в ліс, бо може вилізти ведмідь.
Народні прикмети
- Якщо день видасться сухим та сонячним, то отримаєте хороший врожай.
- Туман – до дощового літа.
- Південний вітер – до погожої весни та літа.
Що ще відзначають
13 березня відзначається щорічне свято – Міжнародний день перемоги кожної дівчини. Його, зокрема, пов'язують з організацією "Кожна дівчина перемагає". Ця подія – ще одна можливість нагадати, що жінки повинні мати рівні права з чоловіками. У свята навіть існує відповідне гасло: "її право на свободу та справедливість".
Також сьогодні маємо День хутряних навушників. Саме цього дня 1887 року їх запатентував Честер Грінвуд, американський інженер та винахідник. Одного разу, у 15 років, він повертався додому після катка та змерз у вуха, бо був дуже холодний вітер. Хлопець створив ескіз теплих навушників, а згодом і пошив їх.