У виданні The Telegraph експерти розповіли, як зберегти беззахисних тварин під час літньої спеки, не нашкодивши їхньому здоров’ю.

Не залишайте тварин у машині

Правозахисники зазначають, що при температурі +26 градусів за Цельсієм на вулиці, салон припаркованного авто може нагрітись до +38-49 градусів за лічені хвилини.

Те ж саме стосуєтсья і будь-яких інших приміщень, в яких господарі залишають тварин. Небезпечними для довгого перебування тварин є теплиці та оранжереї.

Читайте також: Чому не треба залишати тварин в машині: експеримент активіста

Уникайте пікових температур

Не вигулюйте своїх тварин у полудень, коли на вулиці висока температура повітря. Краще уникнути будь-яких прогулянок в період 11-16 год. Такий час вважається найбільш сприятливим для удару, до симптомів якого входять надмірне задихання і тривога, а у важких випадках – конвульсії.

Не водіть улюбленця по гарячих поверхнях

Уникайте також прогулянок по гарячому асфальті та будь-яких поверхностей, які швидко нагріваються. Щоб перевірити, чи безпечно гуляти вашій тварині, прикладіть до поверхні долоню хоча б на 5 секунд.

Якщо ви можете тримати руку без болю та зусиль – тоді все гаразд, якщо ні – негайно відведіть вашого улюбленця в прохолодне місце.

Не забувайте про воду

В літню пору дуже важливою є також необхідна кількість прохолодної води для тварини. Слідкуйте за тим, що у посудині улюбленця завжди була вода. Пам'ятайте, що вага і вік тварини можуть сильно впливати на кількість води, яка їй потрібна для уникнення зневоднення.

Регулярно стрижіть тварину

Якщо це собаки, то з теплішим і густішим хутром вони більше ризикують перегрітись у спеку. Більшість довгошерстних порід природно втрачають частину покриву влітку.

Але експерти переконують, що регулярні стрижки важливі для зменшення перегріття тварин.

Охолоджуйте тварин власноруч

Найпростіший спосіб – це витягнути шланг з водою і полити ним тварину. Для неї це не лише виглядатиме весело, але й здорово.

Отримуй більше емоцій у нашому Instagram