Ціна на авіаквиток залежить від міста та району, з якого ви купуєте квиток

Значна частина авіапасажирів купує такі послуги, як страховка, можливість вибрати місце, додатковий багаж, перехід в бізнес-клас чи оренду авто лише тому, що не знають, яку кнопку натиснути при виборі квитка.

Як тільки Ви вибрали рейс, наприклад, на сторінці сайту ryanair, з'явиться ціна квитка без додаткових послуг.

Для того, щоб його купити потрібно натиснути на маленьку жовту кнопку у верхній частині екрану "Check out". Всі інші кнопки поведуть до непотрібних послуг. І коли ви її натиснете, вас перепитають: "Вам, правда, нічого не потрібно? Подумайте!" І тільки потім відпустять спокійно купувати квиток.

Що робити: запам'ятайте вартість квитка на початку. Переходячи з однієї сторінки на іншу в процесі покупки, до оплати у вас повинна залишатися та ж цифра. Якщо вона змінилася, – ви додали непотрібну послугу. Повертайтеся, прибирайте непотрібне і рухайтеся вперед. Перед тим як оплачувати, звірте цифру з початкової. Якщо вони однакові - сміливо тисніть «Оплатити».

Чим довше Ви провели часу на сайті авіакомпанії – тим дорожчий квиток

Авіакомпанія дає нам 12 хвилин, щоб зробити покупку. Потім побачите віконце "Час вийшов. Будь ласка, почніть пошук заново" і ваш квиток дорожчає на 15-20%. Це маркетингова політика авіакомпанії. Ви провели на сайті півгодини, обираючи квиток, і вибрали необхідний. Є ймовірність того, що ви купите його за завищеною ціною.

Читайте також: 7 бюджетних і не дуже ідей для зимового відпочинку в теплих країнах

Переважно, авіакомпанія в такому випадку завищує ціну і повідомляє, що залишилося тільки два квитки на даний рейс. купувати треба зараз, або ніколи! На жаль, перевірити достовірність цієї інформації ви не можете, тому є ймовірність, що це справді останні квитки. Тож купувати в такому випадку треба відразу. Тому сідати шукати квиток варто з грошима на картці, мобільним, і чітким розумінням вашого маршруту.

Аби не потрапити в пастку маркетингових ходів авіакомпаній варто зробити наступне: шукати авіаквитки в режимі браузера «Інкогніто». Для цього в Chrome і Opera тиснемо Ctrl + Shift + N, а в Internet Explorer і Mozilla – Ctrl + Shift + P. Відкривається вікно і тепер все, що ми знайдемо в режимі інкогніто видалиться після закриття браузера. Кожен раз – ми новий користувач для авіакомпанії.

На ціноутворення авіаквитка впливає пристрій з якого ви його купуєте

Скажімо, ввечері на вихідні, переглядаючи квитки з IPhone 7 в багатому районі однієї із найбільших столиць світу, не варто сподіватися на ту ж ціну, яку отримає той, хто живе в значно скромнішому регіоні і є користувачем Android або Windows, обираючи при цьому квитки вночі з понеділка на вівторок.

Спеціальні технології дозволяють сайтам авіакомпаній відстежувати з якого девайса ви зайшли. Тому, якщо у вас iPhone останньої моделі – вам запропонують ціну на 2-5% вище, ніж з гаджета який працює на ОС Android чи Windows. Купувати авіаквитки дешевше вночі в будні дні і бажано саме з допомогою операційної системи Windows.

Варто користуватись метапошуками

Вибирати квитки варто по країнах, а не по містах. У цьому вам допоможуть такі метапошуки, як "Скай Сканер". Метапошук, на відміну від сайтів більшості авіакомпаній, дає можливість знайти необхідний вам авіаквиток за потрібними саме вам параметрами. Технологія проста: замість свого міста – вбивайте в пошук країну. Якщо з України не знайшлося нічого підходящого – йдіть далі: Польща, Угорщина, Словаччина, Литва... У вікні дати вибираємо "Весь місяць" і потім – "Найдешевший місяць". Це дозволить побачити найкращі ціни за рік.

Допоможе зекономити поєднання авіа та авто лоукостів

Загалом, найдешевший спосіб пересуватися, наприклад, Європою – це поєднувати авіа лоукостів з автолоукостами. У Європі близько 10 автобусних компаній з квитками від 5 Євро. Основні: Polskibus, Euroline і Flixbus.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.