Білі кросівки чи кеди – невід’ємний атрибут будь-якого літа чи весни. Та щоб вони довше залишалися білосніжними, варто знати, як правильно їх очищати.
Читайте також Посівний календар на липень: коли краще садити овочі, зелень та ягоди
У першу чергу варто звернути увагу, з якого матеріалу зроблені кросівки. Якщо взуття зроблене з текстильної тканини, то його можна прати у машинці, а якщо зі шкіри, замші чи нубуку – доведеться докласти трохи зусиль та почистити улюблену пару вручну.
Універсальні засоби для чищення усіх видів кросівок
Щоб привести до ладу білі кросівки, які містять в собі різні елементи – як тканинні, так і шкіряні, варто звернути увагу на кілька дієвих способів очищення, які доступні у домашніх умовах.
Як почистити кросівки в домашніх умовах / Фото Miraton
Рідина для зняття макіяжу
Міцелярна вода, яку використовують для зняття макіяжу, чудово справляється з невеликими забрудненнями на поверхні кросівок. Достатньо змочити ватний диск у рідину для зняття макіяжу та пройтися ним по плямах на вашому взутті.
Крохмаль та молоко
Для шкіряних кросівок, які мають забруднення, підійде суміш з крохмалю та молока. Змішайте ці два компоненти у рівних пропорціях та нанесіть на взуття, протріть поверхню кросівок та змийте вологою ганчіркою чи серветками.
Відбілювачі
Для кросівок чи кедів з тканини, які втратили яскравість та потьмяніли, можна використовувати відбілюючі засоби на кисневій основі. Згідно з інструкцією, яка є на будь-якому засобі, нанесіть відбілювач на тканину, зачекайте деякий час та прополощіть.
Після відбілювання білу пару взуття з текстилю можна кинути в пралку – так очищення відбудеться ефективніше. Та не забудьте спочатку вийняти устілки та забрати з взуття шнурівки.
Господарське мило
Традиційний засіб, який може відчистити будь-що – господарське мило впорається і з забрудненнями білих кросівок. Мило можна використовувати на шкіряне та текстильне взуття, проте мити господарським милом замшу чи нубук не рекомендується – засіб може залишити плями та патьоки.
Господарське мило нанесіть на щітку та протріть нею взуття. Після того треба ретельно вимити взуття – якщо мило залишиться на кросівках, вони можуть пожовтіти.
Щоб позбутися жовтизни на кросівках, можна використовувати зубну пасту та лимонний сік, розведений водою.
Впоратися з пожовтінням на кросівках може лимонний сік чи зубна паста / Фото vkazivka.com
Як помити білі кросівки зі шкіри
Найпопулярніший вид білого взуття – шкіряні кросівки – потребують належного догляду, щоби довше бути на ходу. На жаль, мити кросівки зі шкіри у пральній машинці не можна – перепади температур та надмірна вологість можуть деформувати взуття та пошкодити шкіру. Тож доглядати за шкіряними кросівками варто виключно вручну – за допомогою взуттєвої чи зубної щіток.
Щоб відчистити шкіряне взуття, можна скористатися спеціалізованими засобами, які точно не пошкодять шкіру вашої улюбленої пари:
- Засоби для виведення плям на взутті;
- Очисні муси та спреї для взуття;
- Спеціальні очисні серветки.
Шкіряні кросівки треба мити вручну / Фото adobestock
Щоб відмити білі кросівки зі шкіри також можна взяти:
- Розчин 1 курячого яйця та чверть склянки молока. Важливо, щоб молоко було жирним. Вмочіть ватний диск у суміш та протріть поверхню кросівок. Такий метод підійде для легкого забруднення білих кросівок.
- Суміш господарського та дігтярного мила. Ці діючі речовини зможуть відчистити вже серйозніші забруднення, включно із сірими затертостями на підошві. Зробіть розчин з мил, нанесіть на кросівки та залиште на 20 хвилин. Після цього промийте кросівки водою.
- Вазелін – цей засіб, як і мило, треба нанести на шкіряні кросівки на 20 хвилин. Змийте вазелін вологою губкою чи серветкою, а потім витріть насухо за допомогою ганчірки чи сухої серветки.
- Суміш нашатирного спирту та прального порошку – такий засіб треба нанести на взуття вологою губкою, після чого змити водою та насухо витерти. Важливо робити процедури з нашатирем з відкритим вікном, а кросівки після миття треба поставити на свіже повітря.
Як відчистити білі кросівки з тканини
Текстильні вироби часто стають сірими через високу запиленість доріг та згубний вплив сонця. Крім того, тканинні кеди часто стають "жертвами" плям від трави. Прати таке взуття можна як вручну, так і в пральній машинці. Проте варто звернути увагу на температуру прання та сушку кросівок.
Ніколи не періть кросівки на високих температурах – після гарячої води взуття може зменшитися в розмірах. Холодна ж вода не зможе відіпрати складних плям, тож варто дотримуватися золотої середини та прати у теплій воді, яка не пошкодить тканину та зможе ефективно відмити забруднення.
У машинному пранні варто обирати лише делікатний режим 30 градусів за Цельсієм. Кросівки варто кидати в прання разом зі старими рушниками. Взуття бажано покласти у спеціальні мішечки для прання, або ж у стару наволочку.
Сушити кросівки з тканини (і з будь-якого іншого матеріалу) треба природнім чином, на відкритому повітрі. Автоматична сушка у машинці може деформувати взуття та пошкодити його.
Кросівки з текстилю можна прати вручну та в машинці / Фото adobestock
Які засоби підійдуть для очищення текстильних кросівок:
- Оцет та сода – цю суміш треба нанести на поверхню взуття, а потім змити водою. Зверніть увагу – оцет та соду треба змішати так, щоб утворилася піна.
- Суміш прального порошку, перекису водню та оцту зможе відмити складні плями на білих кросівках. Змішайте у рівних частинах компоненти, нанесіть щіткою на поверхню та підошву кросівок, потріть їх та промийте водою.
- Зубна паста з відбілюючим ефектом працює не гірше відбілювача та допоможе позбутися сірості чи жовтизни на підошві кросівок. Нанесіть пасту на підошви, потріть старою зубною щіткою чи щіткою для взуття, лишіть ненадовго, протріть знову та змийте водою.
Як почистити кросівки із замші
Щоб відчистити кросівки, які мають замшеві вставки, першочергово варто їх повністю висушити – волога згубно діє на замшу, тож якщо ви намочили взуття, його варто висушити.
Кросівки із замші чистять за спеціальною процедурою / Фото Miraton
Що робити, щоб очистити замшу на взутті:
- Скористайтеся спеціальною щіткою для замші – ця річ допоможе підняти ворс та зчистити більшість бруду на замшевій поверхні.
- Задійте спеціальну очищувальну піну для замші. Протягом кількох хвилин її треба зняти сухою серветкою.
- Використайте канцелярський ластик – гума в деяких випадках допоможе забрати пляму не гірше за спеціальну щітку.
Щоб зберегти вигляд та форму замшевого взуття, варто набити кросівки зсередини газетами чи серветками та лишити до повного висихання. Не треба використовувати фен чи батарею для того, щоб швидше підсушити кросівки – так на взутті можуть залишитися патьоки від води, а також може деформуватися підошва.