Чому з'явився флешмоб? Все почалось 27 квітня у Варшаві. У тамтешньому Національному музеї прибрали з постійної виставки серію робіт Consumer Art ("Споживацьке мистецтво", 1972) польської художниці, феміністки і концептуалістки Наталії Лях-Ляхович, передає BURO.
Читайте також: Танцівники повністю роздяглися для сміливого проекту: магнетичні фото (18+)
Проект Consumer Art Наталії Лях-Ляхович: дивіться відео
Чому заборонили роботи мисткині? На них дівчина їсть банан. Це чесна провокація – хто про що думає. От у Міністерстві культури Польщі і подумали, що видовище це занадто сексуальне. На таку думку відомство наштовхнула скарга мами з дитиою, які прийшли до музею. Тому керівник музею Єжи Міжелек вирішив хутенько прибрати роботи Лях-Ляхович. У колекції твори художниці були 6 років.
Обурені обмежились лише флешмобом? Ні. Флешмоб флешмобами, а протести протестами. Незадоволені цензурою не тільки почали поширювати "бананові фото", а й зібрались на акцію під будівлю музею. Сотні протестувальників їли банани прямо там.
Що далі? Музей повернув роботи художниці в колекцію, та лише до 5 травня. Потім постійну колекцію переглянуть повністю. Чи залишать роботи Лях-Ляхович, поки невідомо.