Музиканти гурту Go_A на своїй першій пресконференції отримали питання про минулорічний скандал, пов'язаний з MARUV. Вокалістка гурту Катерина Павленко та її колеги-музиканти зазначили, що спостерігали за цією ситуацією лише з точки зору інтернет-користувачів, тому не можуть сказати щось більше, ніж усі бачили в мережі та ЗМІ зокрема.

До теми: Скандал з MARUV: що трапилося і чому вона не поїхала на Євробачення від України

Виконавці додали, що договір, який вони підписали з НСТУ перед конференцією, їх задовольнив і жодних питань чи "підводних каменів" у них немає. Цілком ймовірно, що зміняться костюми гурту і додадуть бек-вокал, проте саму пісню залишать без змін.

Переробляти ми не будемо, адже ціль була саме в тому, щоб на Євробаченні прозвучала українська пісня українською мовою. Народну пісню не можна використовувати, але в основі саме народна пісня,
– прокоментувала солістка гурту Катерина Павленко.

Втім, емоцій не стримав Зураб Аласанія, який минулоріч разом з іншими представниками НСТУ зіткнувся з чималими проблемами. Адже переможниця Нацвідбору Євробачення-2020 MARUV (справжнє ім'я – Аннаа Корсун) гастролювала у Росії і мала заплановані виступи до самого конкурсу Євробачення в Тель-Авіві, Ізраїлі. Тоді ж представники НСТУ та MARUV не дійшли спільної згоди щодо відміни гастролей у Росії на час підготувань до конкурсу, відтак угоду було не підписано, а участь України у міжнародному конкурсі Євробачення у 2019 році була скасована.

Тому Національна суспільна телерадіокомпанія України, яка є одним з організаторів конкурсу Євробачення в Україні, вирішила внести на майбутнє додаткову заборону, у якій учасники, що подаються на конкурс, з 2014 року і 3 місяці опісля ймовірної перемоги у відборі не повинні виступати у Росії. На думку Зураба Аласанії, така заборона хоч і була вимушеною через реакцію ЗМІ та людей, але дала позитивний результат.

Мені здається, ми не вийшли за кордони того, що може дозволити собі Суспільне. Ми влаштовуємо разом з СТБ конкурс, ми ставимо умови. Це була єдина умова від нас, зайва, скажімо так, без участі ЄМС (Європейської мовної спілки, – LifeStyle 24)… Все інше є, це міжнародні стандартні речі. Але, як бачите, ця заборона на гастролювання в Росії – вона спрацювала. З'явились нові команди, які отримали шанс вийти назовні,
– прокоментував Аласанія.

Він додав, що український шоу-бізнес багато років був зав'язаний на Росії, і Суспільному конкретно таке рішення далось дуже важко. Аласанія зачепив і тему мовних квот на телебаченні, які були введені 13 жовтня 2017 року та мали забезпечувати 75% україномовного контенту, а у травні 2019-го вийшов "закон про мову".

"Мовні квоти, які введені в країні, теж були задля того, щоб українська музика піднімалась, і вони зробили свою справу. Як журналіст – я ненавиджу будь-які квоти. Але як громадянин України – я бачу, що вони спрацювали. І ось – результат тут", – підкреслив глава НСТУ.

Зураб Аласанія також вибачився "за емоції", але, за його словами, йому це досі "пече", оскільки він та його колеги ще досі не оговтались від минулорічного скандалу.

Дивіться онлайн-трансляцію 24 Каналу за участю Go_A: відео