УКР РУС
12 червня 2023, 09:00
6

Від продуктів до одягу: на яких витратах можна заощадити та як це зробити

СПЕЦПРОЄКТ

Існує безліч причин переглянути свій підхід до економії коштів та їх заощадження. Та якою б не була ваша кінцева мета, існує безліч лайфхаків, які допоможуть скоротити витрати, не погіршуючи при цьому якість життя.

24 Канал за підтримки Raiffeisen Bank та Visa пропонує розглянути сфери, які дозволять ефективно знизити витрати та доведуть, що економія – це легко.

До теми Планування та автоматизація: як полегшити процес заощадження

Їжа та ресторани

Розпочнімо із найсуттєвішої статті витрат – їжі. Згідно з даними опитувань, кожен четвертий українець витрачає на харчі до 60% свого бюджету. Ще 15% українців зазначили, що на їжу йде більш ніж 60% із зарплатні. Однак при раціональному підході цю цифру можна скоротити.

  • Плануйте покупки та вирушайте за ними зі списком. Перед тим, як відвідати супермаркет чи ринок, складіть список продуктів, які вам потрібно придбати. Це допоможе уникнути імпульсивних покупок. Крім того, таким чином ви зможете продумувати комплексні меню на конкретний відрізок часу та зменшити кількість продуктів, які йтимуть в сміттєву корзину.
  • Слідкуйте за акціями та знижками. Багато магазинів пропонують щотижневі знижки. Щоб слідкувати за ними, можна перевіряти сайти чи мобільні додатки улюбленої мережі. Цей підхід дозволить купувати продукти за нижчими цінами та економити кошти на важливіші речі.
  • Купуйте продукти оптом. Розгляньте можливість купувати продукти в оптових магазинах. Часто великі партії коштують дешевше за одиницю товару. Однак враховуйте при цьому термін придатності харчів та свої особисті потреби.
  • Купуйте місцеві та сезонні продукти. Такі харчі коштують дешевше, оскільки не потребують додаткових витрат на транспортування та зберігання.


Приготування їжі вдома – хороший спосіб провести час з рідними та зекономити на ресторанах / Фото  Shutterstock

  • Готуйте вдома. За даними Національного статистичного бюро США, середньостатистична американська сім'я може заощадити до 2 500 доларів на рік, готуючи їжу вдома. Щодо українців ця цифра буде дещо меншою, проте однаково суттєвою. До того ж, готуючи вдома, ви можете контролювати склад продуктів, комбінувати те, що є у вас в холодильнику та скорочувати кількість залишків від придбаних продуктів, використовуючи один інгредієнт для кількох різних страв.
  • Якщо ж без відвідувань ресторанів не обійтися, досліджуйте їх перед візитом: вивчіть, зокрема, меню, ціни та відгуки. Завітавши в заклад, обирайте ланчеві або дегустаційні меню, які часто пропонують за зниженими цінами. А також – використовуйте кешбек та програми лояльності. Детальніше про це ми розповідали раніше.

Побутові витрати

Побутові витрати – це невід'ємна складова нашого життя, але навіть їх можна оптимізувати. Для цього:

  • Підвищить енергоефективність. Заощадження на опаленні житла взимку, скорочення споживання електрики та води може значно знизити рахунки за комунальні послуги. Звісно, досягнути бажаної автономності легше в приватному будинку, але почніть із малого, адже навіть заміна звичайних лампочок на енергоощадні здатна знизити витрати на електроенергію до 75%. Також важливо вимикати електроприлади, коли вони не використовуються та регулювати температуру в приміщеннях.


Замініть звичайні лампочки на енергоощадні / Фото Shutterstock

  • Періодично переглядайте свої підписки на послуги. Оцініть співвідношення ціни-якості свого мобільного оператора, інтернет-провайдера, стримінгових платформ тощо. Можливо, ви зможете знайти кращі тарифи або відмовитися від непотрібних послуг, що дозволить економити гроші.
  • Огляд та обслуговування. Уберегти речі, транспорт та техніку від зношування допоможе планове обслуговування та технічний огляд. Такий підхід допоможе підтримувати функціональність дорогих речей та подовжувати тривалість їх служби.

Одяг та взуття

Ще одна базова витрата, якої неможливо уникнути – це одяг та взуття. Є дві головні стратегії, які допоможуть зекономити і на ній:

  • купуйте одяг на стоках, секонд-хендах чи спеціальних сайтах, де пропонують вживані речі;
  • якщо цей варіант не для вас, розплануйте шопінг таким чином, аби не купувати сезонні речі в момент їхньої максимальної вартості, наприклад, зимову куртку наприкінці осені. І навпаки – очікуйте ліквідації товару, розпродажів та акцій.

Непередбачувані витрати

Ця категорія витрат є найбільш підступною. Через непрогнозованість вона може стати справжнім викликом та створити неочікувану діру в бюджеті. Щоб цього не трапилося:

  • Створіть екстренний фонд. Регулярно відкладайте невелику суму з доходів на непередбачені витрати, щоб мати резервний фонд у разі непередбачуваних подій.
  • Придбайте страховий поліс. Таким чином ви можете захистити себе від непередбачуваних ситуацій, хвороб, аварії або втрати роботи. Вибирайте страхові поліси, які відповідають вашим потребам і бюджету.
  • Працюйте із пріоритетами. Суть в тому, що економія не повинна впливати на ваш добробут, здоров'я та речі, що роблять життя комфортнішим. Тож, обираючи між розвагами чи статусністю, оберіть те, що принесе більше користі в перспективі.

Безпека та вигода: чому Райфкартка + Visa Gold – оптимальний вибір для розумного управління фінансами


Райфкартка + Visa Gold від Райффайзен Банку пропонує користувачам цілий спектр переваг / Фото Shutterstock

Щоб економити було легше, зробіть так, щоб ваші кошти працювали на вас. Для цього оберіть картку, яка допоможе ефективніше управляти фінансами. Саме такою є Райфкартка + Visa Gold від Райффайзен Банку. Оформивши її користувач отримує:

  1. Швидке онлайн відкриття за 0 грн, ви економите свій час на відвідуванні відділень.
  2. Кешбек 1% за покупки на покупки в кафе та ресторанах, магазинах одягу та взуття, побутової техніки.
  3. Безкоштовні перекази з картки на картку в межах Банку.
  4. Безкоштовне зняття готівки. З Райфкарткою + Visa Gold ви можете безкоштовно знімати готівку в банкоматах Райффайзен Банку, що звільняє вас від додаткових витрат на комісії.
  5. Можливість безкоштовного поповнення готівкою без комісії. Зробити це можна в банкоматах Райфу та терміналах EasyPay, City24.
  6. Безкоштовні платежі. Сплачувати за комунальні послуги та будь-які інші платежі по Україні можна без переплат за реквізитами IBAN*.
* АТ "Райффайзен Банк" внесений до Державного реєстру банків 27.03.1992 р. за №94 із записом про право на здійснення банківської діяльності за №10. Детальні умови надання фінансових послуг на raiffeisen.ua.

Збереження грошей та отримання додаткових переваг – саме це робить Райфкартку + Visa Gold вдалим варіантом для управління вашими фінансами. Отож, економте розумно та не відмовляйте собі в найважливішому.