Киянин Анатолій Варваров один з учасників арт-комуни "Сквота на Олегівській", що виникла на початку 1990-х. Об’єднання було некомерційним поглядом на мистецтво та демонструвало новаторський підхід щодо інтерпретації сучасних процесів у суспільстві. Митці не обмежували себе стінами галерей та музеїв і стали відомими своїми соціальними акціями, інсталяціями перформенсами та флешмобами.

Персональна виставка Варварова "Я живу" – новий серйозний крок на творчому шляху митця.

Я художник – я нікого не хоче вразити, я сам вражений своїм безсиллям і множинністю світу, в якому живу, – каже Варваров. – Головна важливість моїх робіт у тому, що вони збагачують моє життя, допомагають зрозуміти, хто я і де я. Мені здається, що мистецтво не обов'язково робить світ кращим, але воно точно пропонує різні точки зору на світ.

Анатолій Варваров є одним із тих сучасних українських митців, які вміють зобразити звичайні речі так, щоб звеличити та монументалізувати їх. Я не знаю іншого художника, який так закоханий у світ простих речей! Про живописну майстерність годі й казати: паперові кораблики на його картинах написані настільки реалістично, що здаються справжніми, викликаючи у глядача бажання взяти їз до рук, – відзначає куратор виставки, мистецтвознавець Анастасія Гончаренко.

Виставка "Я живу" триватиме в Центрі сучасного мистецтва М17 до 8 листопада.

ДОВІДКА
Анатолій Варваров
– український художник. Народився 12 лютого 1967 року у Кременчузі. Навчався в Дніпропетровському художньому училищі ім. Вучетича і в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Член Спілки художників України. Отримав категорію художника-реставратора станкового живопису (1999).
Роботи Варварова знаходяться в MONA The Museum of New Art, ЦСМ М17, НСХ України, колекціях галерей Soviart, AVS АRT, RA, "Вернісаж" і в приватних колекціях в Україні, Англії, Австрії, США, Німеччині, Канаді, Італії, Чилі, Китаї, Естонії, Польщі, Чехії, Росії.

Читайте також: Art Autumn Contemporary: живопис, скульптура, графіка та інсталяції – під одним дахом