Про це передає Hightech.
"Ми повідомляємо про першу квантову телепортацію незалежного однофотонного кубіта з наземної обсерваторії в супутник на навколоземній орбіті — через канал вихідного зв'язку — на дистанції до 1400 км", — йдеться в заяві китайських вчених.
Телепортація стала вже звичайною операцією у квантовій оптиці. Вона основана на феномені квантової заплутаності, коли два квантових об'єкти, у цьому випадку — фотони, формуються в один і той же час та місце і мають однакові хвильові функції. Навіть якщо їх розділити на велику відстань, зв'язок між ними збережеться і виміри одного вплинуть й на стан іншого.
Після запуску одного з пари фотонів із Землі вчені виміряли другий, щоб підтвердити, що заплутаність була. Протягом 32 днів вони надсилали мільйони фотонів й виявили позитивні результати в 911 випадках.
Читайте також: Вчені створили телефон, який працює без батареї: з'явилось відео
Теоретично, відстань не повинна впливати на телепортацію, але заплутаність легко порушити. Минулі експерименти обмежувалися 100 км, але "Мо-цзи" вдалося передати сигнал з висоти від 500 км в зеніті до 1400 км, коли він розташований у горизонті, і більшу частину цієї дистанції фотон рухався в вакуумі.
Для того щоб мінімізувати вплив атмосфери, китайські вчені розмістили наземну станцію в Нгарі, на Тибеті, на висоті більше 4000 метрів.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/science/2023919-zdiysneno-pershu-kvantovu-teleportatsiyu-iz-zemli-na-orbitu.html