Успіння Пресвятої Богородиці 2022: історія свята та традиції

28 серпня християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. Цей день символізує закінчення земного життя матері Ісуса Христа – Діви Марії. Свято входить до числа дванадцятих найбільших християнських свят, а передує йому Успенський піст.
Для того, щоб підготуватися до свята Успіння Пресвятої Богородиці християни дотримуються посту, який триває 14 днів. За християнською традицією назва свята походить від слова "заснути". У цей день люди святкують вознесіння Богородиці на небо і її возз'єднання з Богом, пише 24 канал.
Читайте також Успенський піст в Україні: що не можна робити у цей період
Історія свята Успіння Пресвятої Богородиці
Немає історичних даних про те, як довго жила Марія на землі й коли саме вона померла, бо про це у Біблії нічого не згадано й немає будь-яких історичних праць з точними датами. Згідно із переказами, за три дні до смерті Марії, явився архангел Гавриїл і розповів про її перехід у небеса, а на знак підтвердження своєї присутності та правдивості сказаного – подарував їй пальмову гілку.
В день Успіння в місто Єрусалим прибули майже всі апостоли, щоб попрощатися з Марією. Потягом трьох днів вони співали псалми, перебуваючи біля її труни. У християнстві вважають цю подію не сумною, а радісною, адже це велике щастя – після свого земного життя зустрітися з Богом у небі.
Свято Успіння Пресвятої Богородиці 2022 / Фото "Canva"
Традиції на Успіння Пресвятої Богородиці
- У свято заведено відвідувати святкове Богослужіння і молитися за рідних.
- На Успіння зазвичай освячують у церкві хліб, фрукти, зерно, горіхи й мед.
- Доброю традицією на Успіння є засолювати та маринувати на зиму огірки, капусту, помідори та інші овочі, а також збирати гриби й горіхи.
- Оскільки у цей день закінчується Успенський піст, то можна вживати більш розкішні страви з освяченим хлібом.