Це вперше за часів незалежності україно-польська знімальна група, в складі якої режисер і оператор – українці, посіла перше місце на кінофестивалі такого рівня.
Фільм розповідає про кримсько-татарську родину, яка живе на території окупованого Криму. Чотири особисті історії, труднощі, які спіткають сім’ю, що вимушена жити під постійним тиском політичного режиму, викликають щире співчуття та сильні емоції. Проте, головним мотивом фільму, за словами режисерів, не є сам режим, адже "Коли цей вітер стихне" – це проекція на долі простих людей, які просто хочуть жити на своїй землі, любити та мати сім’ї.
Ще недавно, вступаючи до кіношколи в Лодзі, я міг тільки мріяти про участь у фестивалях такого рівня. Прекрасно розумію, що за допомогою фільму можна розповісти світу про свою країну. Починаючи шукати тему для фільму одразу після Майдану, ніхто з нас не підозрював, що буде так нелегко оповісти таку, здавалося би, просту історію. Ніхто не думав, що в нас за 3 роки роботи над фільмом буде так багато про що згадати. Не все ще можна розказувати, оскільки Крим поки що в окупації і наші герої саме там,
– зазначив режисер стрічки Тарас Дронь.
Творець фільму-переможця також поділився планами на майбутнє: "Зараз я готуюсь до дебюту, дописую сценарій повнометражного художнього фільму і ця перемога додала мені впевненості. Ми всі дуже завдячуємо нашим героям фільму, які є в кадрі, а також тим, які допомогли його реалізувати".
Найближчим часом грошову винагороду за перемогу в IDFA передадуть сім’ям кримських татар, яких вся знімальна група вважає головними натхненниками своєї роботи, наразі тривають перемовини про дати, коли кінострічка буде презентована і для українського глядача.
Зазначимо, Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі – найбільший світовий фестиваль документального кіно, який щорічно проводиться з 1988 року.
Читайте також: Українське кіно голосно заявило про себе в Таллінні