Це наша власна пандемія: Джордж Клуні написав повчальне есе про расизм через протести у США
Американський кіноактор та зірка голлівудських фільмів Джордж Клуні рідко реагує на події у світі та віддає перевагу залишатись у стороні всіх критичних ситуацій. Але протести у США, що відбуваються через вбивство темношкірого чоловіка Джорджа Флойда, наштовхнули його на декілька думок, які він сформував у короткому есе для громадськості.
Впродовж карантину 59-річний Джордж Клуні залишався в ізоляції разом зі своєю дружиною Амаль Клуні та двома дітьми. Правда невідомо, чи відпочивав він на віллі в Італії, чи у США. Але події, пов'язані з протестами у США, де мирні акції стрімко переросли у мародерство та практично зону бойових дій у штатах, змусили кіноактора звернутись до американців і світу з проханням зупинитись. Про це повідомляють у The Daily Beast.
До теми Зірку серіалу "Рівердейл" Коула Спроуса заарештували за участь в протестах проти расизму
Чоловік згадав декілька подібних випадків в історії США, пов'язані з расизмом, зокрема про виправдання чотирьох білошкірих офіцерів поліції Лос-Анджелеса судом присяжних, які жорстоко побили темношкірого будівельника Родні Кінга.
Пропонуємо вам найяскравіші цитати з есе Джорджа Клуні:
- "Ми поки не знаємо, коли ці протести припиняться. Ми сподіваємося і молимося, що в їх процесі ніхто не загине. Але ми також знаємо наперед, що практично нічого не зміниться…"
- "Гнів і розчарування, які ми знову бачимо на наших вулицях, є лише нагадуванням про те, як мало ми виросли як країна з нашого первородного гріха рабства. Той факт, що ми більше не купуємо і не продаємо інших людей, не є знаком честі. Нам потрібні системні зміни в наших правоохоронних органах і в нашій системі кримінального правосуддя. Нам потрібні політики, які в рівній мірі відображають основну справедливість для всіх своїх громадян".
- "Це наша власна пандемія. Вона заражає всіх нас, і через 400 років нам ще досі треба знайти вакцину. Здається, ми перестали навіть шукати її і просто намагаємося лікувати рану індивідуально. І ми точно не справляємося. Так що на цьому тижні, коли ви будете думати про те, що робити, щоб вирішити ці проблеми, просто згадайте про те, хто створив їх. Є лише один спосіб створити справжні зміни в цій країні. Проголосувати".
Цікаво Поліцейське насильство і масові протести в США: чи можна провести паралелі з Україною
Що відомо про протести в США
- 25 травня поліцейські затримали афроамериканця Джорджа Флойда за те, що він намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
- Під час затримання один з копів притиснув коліном горло Флойда до асфальту. Тривало це за різними даними від 6 до 8 хвилин. Чоловік просив відпустити ногу з його горла, адже не міг дихати, однак поліцейський на це прохання жодним чином не відреагував.
- Коли чоловікові стало погано, йому викликали швидку допомогу, але вже було запізно – він помер.
- Після цього Америку охопили масові протести з використанням гасла #BlackLivesMatter (Життя темношкірих має значення). У містах, де відбулися протести, американці почали масово грабувати магазини. У вівторок 2 червня також відбулась акція протесту у соціальних мережах #BlackoutTuesday, де зірки на весь день відмовились від публікації розважального контенту і підтримали американців публікацією чорного квадрату у власних профілях.