Енергійна комедія про чоловіків, які 30 років поспіль грають у квача, залишає після себе хороший настрій і приємні враження. Ставши дорослими людьми, кожен зі своїм життєвим шляхом і досягненнями та провалами, шкільні друзі продовжують грати, виділяючи один місяць в рік для "сезону полювання". Щороку у травні чоловіки переходять у режим "квача" і роблять все можливе, щоб передати ганебне звання один одному. Поміж них є той, хто за 30 років жодного разу так і не ставав квачем, а тому травень перетворюється у сезон полювання на невловимого.
Також у кіно: "8 подруг Оушена": чи вдалось сестрі шахрая здійснити найбільшу аферу в історії?
Хоча така дитяча гра допомагає друзям періодично бачитись та підтримувати стосунки, водночас, вона ж ці стосунки і руйнує. Бо чоловіки не спиняються ні перед чим: чи то втрата незайманості, чи весілля, чи народження дитини (буквально, пологи), чи похорон — будь-яка подія може перерватись фразою "Ти квач". Кіно трохи нагадує мультфільм "Том і Джері", де ніби і мило, весело, але головні герої кидають одне в одного праскою чи проявляють іншу жорстокість, зображену як безневинні розваги.
"Сподіваюсь, твій батько пишався тим, ким ти став. Квачище!", — абсолютно нормальна заявка на похороні. Не кожен друг зрозуміє таку поведінку.
Акторський склад "Ти квач" доволі впізнаваний: Аннабелль Волліс, Джон Хемм, Айла Фішер, Джеремі Реннер, Ед Гелмс... Хочеться відзначити дві речі: актори не дуже схожі на однолітків, однокласників; Джеремі Реннера, наше Соколине Око, незвично і цікаво бачити у комедійній ролі. "Ти квач" — не те кіно, в якому можна проявити максимум акторського таланту.
Фільм "кидає" глядача від сміху до розчулення. Принаймні, намагається. І це не йде стрічці на користь. Оскільки глядача вже налаштували на легкість і сміх, на дурнуваті, а деколи жорстокі приколи, які нікого не ображають, повертатись із цього стану не хочеться. Атмосферу дитячості руйнує зав’язка, коли ми розуміємо чому цей травень може стати останнім раундом — один із компанії "квачів" виходить із гри. Ну, принаймні, нам так кажуть спочатку. Додавання розчуленості і співчуття у цей мульфільм для дорослих виглядає поганою ідеєю. Ці персонажі — не ті, хто може спровокувати на переживання.
"Ти квач" настроєво тяжкіє до стрічок на кшталт "Ми — Міллери". Ви могли б брати на цей фільм дітей, якби не лайка і пошлість (звідси й вікове обмеження 16+). В цілому, це вдала комедія з хорошим рейтингом на IMDb — 7.0.
До речі, в The Wall Street Journal справді публікували статтю про друзів, які грають в квача роками, і творці фільму не нехтують нагодою підкреслити цей факт у всіх можливих формах комунікації. Голівуд, звісно, максимально прикрасив подробиці в екранзіації, але якщо дочекаєтесь фінальних титрів, то побачите нарізку із відео тих самих, реальних, прототипів головних героїв.
Читайте також: "Правда або дія": вгадай, хто помре наступним