Не купанням єдиним: яких традицій дотримуються в Україні на Івана Купала
Івана Купала кожного року відзначають 7 липня. Це свято має особливе походження, традиції та звичаї, які полюбились українському народу.
Івана Купала – це важливе свято культурної спадщини українського народу, яка передається з покоління в покоління. Воно включає збереження традиційного фольклору – музику, танці, народні гуляння. Яких традицій дотримуються українці на свято Івана Купала – розповість 24 Канал.
До теми Вас це може зацікавити: звідки походить ім'я Іван
Традиції та обряди на Івана Купала
- З самого ранку було заведено купатися у водоймах, щоб очиститися від усякого зла. Люди вірили, що зробивши це, не будуть хворіти увесь рік.
Купання в річці / Фото Vgorode.ua
- Часто біля річок або озер розпалювали великі вогнища. Усі збиралися навколо вогню, співали пісні, стрибали через полум'я. Подейкували, якщо пара перестрибне через вогонь й руки при цьому не роз'єднаються, то вони скоро одружаться. А якщо таки не втримаються – у пари можуть бути труднощі в стосунках.
Стрибки через вогонь / Фото "Шостка інфо"
- Дівчата плели віночки з квітів і трав, які клали на воду. Цей ритуал мав таке значення: якщо вінок йшов на дно, то це означало, що хлопець розлюбив дівчину. А якщо вінок поплив далеко, то дівчина скоро зустріне свою долю.
Пускання віночків на воду / Фото "Центральний"
- Головною рослиною на Купала вважалась папороть: її шукали найрішучіші хлопці. Казали, що вона з'являється лише раз на рік, у це свято. І той, хто її знайде, отримає здатність розуміти птахів та лікувати інших.
Перед святом хлопці ставили обрядове дерево, а дівчата прикрашали його вінками, стрічками та квітами. Переважно – це була верба, якій давали ім'я Марена, Купайло та Купайлиця.
Прикрашання верби / Фото Ліцей Шевченка
На Івана Купала люди часто ходили збирати трави та квіти. Потім сушили їх та довго зберігали. Люди були переконані, що вони цілющі: захищають від темних сил та усього злого.