Про це повідомляє "Навколо нас".

Чому мерзнуть телефони

У 1991 році відкликали перші мобільні телефони з акумулятором з літієвим анодом, які вибухали під час розмови. Тоді виробники перейшли на джерела енергії з електролітом із літію для підвищення безпеки.

Під час зарядки іони літію впроваджуються в кристалічну решітку вуглецевого матеріалу, найчастіше це графіт, катода (негативного електрода) і назад переміщуються до аноду (позитивного електроду) під час розрядки.

Холод може порушити цей процес. Низька температура уповільнює всі процеси: м’ясо в морозильнику збережеться краще, ніж у холодильнику – бактерії менш активні. Так само з акумулятором, тільки замість мікроорганізмів в ньому "працюють" іони літію.

Читайте також: Як смартфон впливає на тіло і мозок людини

Що дешевше, то краще

Алюміній має високу теплопровідність (у середньому 220 Вт/(м·K)) – це одночасно і плюс, і мінус для смартфона. Гаджет краще відводить тепло від акумулятора і процесора, але швидше промерзає. Товщина пристрою теж має значення – акумулятор в тонкому смартфоні швидше почне працювати нестабільно.

iPhone – наочний приклад цього. Велика частина корпусу смартфонів Apple зроблена з алюмінію, а товщина iPhone 6/6s/7 – 7,1 мм. Дослідження показало, що температура -15°C протипоказана iPhone 6. Виробник це знає і чесно попереджає, що діапазон температур навколишнього середовища для роботи з iOS-пристроями – від 0 до 35°C.

Скло проводить тепло гірше від металів – усього 1,15 Вт/(м·K), але цього достатньо, щоб телефон швидко "замерзав" на холоді. Samsung Galaxy S7 покритий склом з двох сторін, але бічна рамка зроблена з алюмінію. Виробник встановив для нього такі ж самі рекомендації щодо умов експлуатації – від 0 до 35 °C.

За "виживанням" на холоді лідирує пластик — його теплопровідність коливається в межах 0,15-0,20 Вт/(м·K), залежно від типу. Старенькі телефони Samsung Galaxy SII відключається тільки за температури -35°C, а Nokia C1-01 – при -40°C!

Виробники сучасних смартфонів не радять користуватися ними за мінусових температур (нижче нуля). Почасти це вина матеріалів – алюмінію і скла. В бюджетних телефонах корпус виготовляється з простого ПВХ або полікарбонату – різновиди пластику.

Читайте також: ТОП-5 унікальних та креативних способів зарядити смартфон без зарядки

Склад акумулятора має значення

Акумулятори, що містять літій, в принципі не люблять заморожування, тому довго користуватися ними на морозі небажано. Проте є різниця між літій-іонними і літій-полімерними варіантами.

Смартфон з літій-полімерним акумулятором краще переносить холод.

Вирішити проблему легко – зігрійте смартфон:

Надягніть чохол, тоді холод повільніше проникатиме в акумулятор;

Зберігайте смартфон у внутрішній кишені, ближче до тіла;

Не тримайте гаджет на холоді довше 10 хвилин;

Зігрівайте смартфон поступово – від різкого перепаду температур у корпусі може утворитися конденсат;

Не заряджайте смартфон на сильному холоді – так можна нашкодити пристрою.

Якщо не вдалося зберегти акумулятор від холоду і ваш iPhone відключився, то потримайте його в теплі: кишені куртки, в сумці, в машині і т. д. Вже через хвилин 5 гаджет "оживе".