Перш за все, якщо заметіль застала вас на дорозі, ви повинні мати щітку-скребок для очищення снігу та льоду. Якщо ваше авто ночує на вулиці, нею вам доведеться користуватися мало не щодня. При виборі щітки варто врахувати габарити машини та свій зріст. Щитина у хорошої щітки має бути середньої жорсткості, щоб і сніг добре змітала, і не залишала подряпин на кузові.

Щітка з короткою ручкою більш зручна, проте нею важко дістатися до віддалених місць. Але до них добереться щітка з довгою ручкою. Втім, її доведеться возити в багажнику. Є також компромісний варіант – щітка з телескопічною ручкою. Але вона коштуватиме дорожче. Купити автомобільні щітки-скребки можна за ціною від 60 до 500 гривень.

Читайте також: Як заощаджувати на паливі: 9 практичних і простих порад для водіїв

Наступна необхідна взимку річ – дроти для акумулятора. Багато водіїв потрапляли в ситуацію, коли через лютий мороз розрядився акумулятор. Тут допоможуть добра людина з автомобілем та дроти для прикурювання.

Для того, щоб обрати правильні дроти, треба звернути увагу на струм, який вони видають. Струм "прикурювачів" має відповідати величині струму, вказаному на акумуляторі. Ізоляція кабелю має бути міцною і витримувати мінусову температуру. Самі дроти треба обирати якомога довшими. Адже наперед ніхто не знає, наскільки близько зможе під'їхат до вашого авто інша машина.

Ціна на прикурювачі коливається від 200 до 1000 гривень.

Хороший трос також не буде зайвим в багажнику авто взимку. Стрічкові троси з поліпропілену більш надійні, ніж з нейлону. А при виборі металічного тросу необхідно звернути увагу на його товщину. Вона має бути не менше 8 міліметрів, а довжина тросу – не менше 4 метрів. Такі вимоги зазначені в правилах дорожнього руху. Купити трос можна від 100 до 600 гривень.

Лопата – інструмент, який дозволить вам виїхати зі снігового полону. Можна обрати пластикову або металеву. Ціни на них – від 140 до понад однієї тисячі гривень.

Сенд-траки зможуть виручити, коли авто не може виїхати з замету. Простенькі двусторонні траки можна купити, заплативши від 100 до 500 гривень. Вони компактні і не займають багато місця у багажнику. Є також професійні сенд-траки. Але вони громіздкі та дуже недешеві – від 2 до 6 тисяч гривень.

Взимку варто мати запасний об'єм рідини для омивання скла. Температура замерзання омивача повинна бути не вищою за - 40 С. Ціни таку рідину коливаються від 50 до 200 гривень.

Якщо ви вирушаєте в далеку дорогу взимку, то з собою варто взяти їжу, термос з чаєм, ліхтарик, теплий одяг та плед.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.