Не викидайте гілочки: що робити з торішньою освяченою вербою
Римо-католики вже відсвяткували Вербну неділю 24 березня. А от у православних та греко-католиків вона ще попереду, зокрема у 2024 році припадає на 28 квітня. За традицією, у цей день люди йдуть до церкви та святять гілочки верби.
Після служби, їх потрібно принести додому та поставити біля ікон. Адже вважається, що верба оберігає дім від зла. А що робити з гілочками, коли вони почнуть сохнути, читайте на сайті LifeStyle 24.
Теж цікаво Великдень 31 березня чи 5 травня: чому православні й католики відзначають Пасху-2024 у різні дні
Що робити зі старою освяченою вербою
Деякі віряни зберігають гілочки верби вдома протягом всього року. Зауважимо, що їх ні в якому разі не можна викидати. Зазвичай люди йдуть у ліс та спалюють вербу, яка вже висохла. Попіл рекомендують не залишати там, а висипати у своєму саду або на городі, наприклад, біля якогось дерева.
Цілющі властивості верби
У народі вважається, що верба – цілюще дерево. Тому на Вербну неділю люди легенько б'ють одне одного гілочками та промовляють такі слова:
Не я б'ю, верба б'є,
За тиждень Великдень.
Ця традиція допомагає залишатися здоровими та відлякує різноманітні хвороби. Крім того, кажуть, що будуть швидко рости діти, а для цього навіть існує спеціальна фраза: "рости, як верба, будь здоровий, як вода".
Гілочки верби також кладуть у колиски новонароджених; у поле, город або сад для хорошого врожаю. Не забувають бити ними й домашніх тварин та худобу, аби вони не принесли якесь захворювання.