Кропітка робота над сценарієм
Над кіновиробництвом серіалу працював американський телеканал HBO, на якому виходить відомий серіал "Гра престолів".
Читайте також: Який вигляд має Чорнобиль сьогодні: фото та відео
Головний сценарист "Чорнобиля" Креіґ Мейзін стверджує, що це історія не про катастрофу, а про ціну брехні. Йому довелось кілька років вивчати архівні матеріали, читати книжки, їздити у Прип'ять та спілкуватися з ліквідаторами, аби з-поміж нашарувань вигаданих версій якомога ближче підійти до правди.
Крейґ Мезін – головний сценарист серіалу
Була у Креіґа й постійна консультантка, яка на момент аварії мешкала в Києві. Вона перечитувала версії сценарію і виправляла найменші неточності. До прикладу, викреслила абзац, де головний герой Легасов, перш ніж скоїти самогубство, насипає коту корм. Українка пояснила, що в Радянському Союзі не існувало корму – тваринам давали те, що не доїли господарі.
Особливу увагу творці серіалу приділяли деталям
Кадри зі серіалу "Чорнобиль"
Деталям приділяли максимальну увагу. Диспетчерський пульт відтворили з точністю до найменшої кнопки. Також ретельно підійшли до побутових сцен. Одяг, зачіски, шпалери, столові набори мали бути не просто такі, як у Радянському Союзі, а як у Радянському Союзі 1986 року. Хоча іноді це було просто.
Творці особливу увагу приділили створенню диспетчерського пульта
Акторка Джессі Баклі в ролі Людмили Ігнатенко
Західні костюмери боялись помилитись у відтворенні уніформи пожежників. А тоді з полегшенням дізнались, що існував лише один вид костюмів і шоломів.
Пожежник зі серіалу "Чорнобиль"
Де знімали серіал
Увесь антураж для декорацій закуповували в Києві, а от зйомки відбувались переважно у Литві. Звісно, хотілось знімати у Чорнобилі та Прип'яті, але після 30 років ці місця мають зовсім не такий вигляд, як на момент катастрофи. Зрештою це теж не було проблемою.
У Союзі чимало місць проектували за схожими планами, тому у Вільнюсі вдалося знайти спальний район, який нагадував Прип'ять, а роль української АЕС зіграла литовська Ігналінська атомна станція. Саме тут відтворили реактор до і після вибуху.
Спальний район Вільнюса на кадрах серіалу "Чорнобиль"
Спальний район Вільнюса використали для зйомок серіалу "Чорнобиль"
На момент погодження зйомок, України у списку локацій не було. Але київська продакшн-компанія Radioaktive Film написала лист HBO і переконала, що для більшої правдоподібності слід перенести кілька локацій до нас.
Тому глядачі зможуть побачити у серіалі Прип'ять, Київське море, Інститут гідробіології, корпуси КПІ та КМДА. Для однієї з фінальних сцен навіть перекрили вулиці Хрещатик, Терещенську та Хмельницького.
Інститут гідробіології у Києві з'явився у серіалі "Чорнобиль"
Детальніше про те, де знімали серіал "Чорнобиль" – читайте у матеріалі Нерухомість24
Стрічка викликає чимало питань, аби відповісти на них, після кожної серії НВО презентує подкаст із Креіґом. Він детально обговорює всі моменти й пояснює, чому саме так написав сценку і як відбувались зйомки цього моменту.
Слухайте подкаст до серіалу "Чорнобиль":
Серіал збирає захоплені відгуки як звичайних глядачів, так і кінокритиків. Британський оглядач ізраїльського видання Gareth написав: "На тлі "Чорнобиля" – "Гра престолів" має вигляд комедії". А видання Time повідомило: "Чорнобиль" демонструє, що відбувається, коли суспільство перестає слухати науку". Натякаючи, що політики та суспільство часто ігнорують повідомлення вчених про загрозливий масштаб глобального потепління.
Дивіться трейлер до серіалу "Чорнобиль":
Перші серії серіалу уже можна переглянути у вільному доступі.