"X (ікс)" Сью Ґрафтон
Видавнича група КМ-Букс

Від сучасної американської авторки детективних романів Сью Ґрафтон, головною темою якої є написання книг в алфавітному порядку. "X (ікс)" – це 24-й роман, який вважають найпохмурішим і найзловісніший з її творів. Твір преміум-класу, унікальний у своєму, сповнений ексцентричних персонажів.

За сюжетом, безжальний серійний убивця не залишає слідів злочинів. Авторка порушує правила й прокладає нові шляхи: визначенню, хто саме є цим соціопатом, вона відводить зовсім мало часу. Питання полягає лиш у тому, чи встигне героїня довести свої звинувачення проти вбивці, перш ніж стане його наступною жертвою.

Самозайнятість має два боки медалі. Позитивом є свобода. Коли хочеш, ідеш на роботу, коли хочеш, повертаєшся додому, й одягаєшся в те, що тобі до вподоби. Пропозицію стосовно нової роботи (навіть за наявності неоплачених рахунків) ти можеш прийняти або відхилити на власний розсуд. Зворотній бік – непевність і звичка мислити в категоріях "пан чи пропав", що не кожен здатен витримати.

"Війна з Росією" генерал Сер Річард Ширрефф
Видавнича група КМ-Букс

Презентація книги з автограф-сесією відбудеться 18 травня в рамках щорічного міжнародного книжкового ярмарку "Книжковий арсенал". Генерал Сер Річард Ширрефф погодився особисто завітати до Києва, аби презентувати власну книгу, в якій описав можливий сценарій Третьої світової війни.

Загалом сюжет книги розгортається переважно на території Латвії, де місцеве населення і відважні "лісові брати" мужньо протистоять набагато сильнішому за себе ворогу, проте читач має змогу перенестись і у штаб-квартиру НАТО в Брюсселі, Білий дім та Пентагон, де високопосадовці вирішують, як діяти далі, аби уникнути ядерної війни з Кремлем. Сюжет і більшість персонажів цього захопливого трилера вигадані, проте деякі герої є прототипами реальних осіб. Описані в трилері події розгортаються весною та влітку 2017 року.

Автор книги – досвідчений британський генерал, який протягом семи років займав вищі командні посади в НАТО, тож не без підстав може стверджувати, що російський президент швидше за все не зупиниться на анексії Криму та війні на Сході України, а піде далі, зокрема у країни Балтії. Саме на цьому побудовано сюжет: недооцінивши ризики і припустившись низки політичних промахів, НАТО і Захід наражаються на катастрофічну війну з Росією.

Колективна оборона потребує значно більшого, ніж прості слова. Самі по собі слова нічого не значать для наших ворогів, якщо вони не підкріплені потужною системою оборони.

"Пожежник" Джо Гілл
Видавнича група КМ-Букс

Джо Гілл, дворазовий володар премії Брема Стокера, підготував для читачів моторошну історію про всесвітню пандемію спонтанних самозаймань, здатну винищити цивілізацію до ноги, про гурт несподіваних звитяжців, які борються за порятунок людства, і про загадкового чоловіка на прізвисько Пожежник. Серед хаосу жахливої пошесті колишня медсестра Гарпер Ґрейсон, підхопивши хворобу, бореться не за власне життя, а за життя своєї майбутньої дитини: відомі випадки, коли хворі матері народжували цілком здорових дітей.

От тільки чи встигне Гарпер виносити дитину, ховаючись від кремаційних загонів, які знищують усіх носіїв вірусу самозаймання?

Навіщо помирати на самоті, якщо можна зробити це гуртом? Ніщо так не говорить "я кохаю тебе", як передача жахливо згубної клятої зарази найближчим і найдорожчим людям…

"Брати Райти" Девід Маккалоу
Видавнича група КМ-Букс

Пізнавальна біографія епохальних американських новаторів, яка не може не надихати. "Брати Райти" Девіда Маккалоу – видатна сага про двох чоловіків, життя яких, ставши славетною миттю в історії Америки, продовжує впливати на сьогодення. До того ж це історія, що знаходить відгук у серці кожного, хто щиро вірить у здатність технологій змінювати світ попри той опір, що його нерідко доводиться долати під час запровадження інновацій.

Вважається, що молодь все знає краще, ніж люди старшого покоління. Може, це й так, але старші люди можуть так само розбиратися в чомусь новому, як і молодь у старожитностях. Спершу справи, потім розваги, і аж ніяк не навпаки. Людині потрібно стільки грошей, щоб вона не була тягарем для інших, ні більше, ні менше.

"Та, що була раніше" Дж. П. Делані
Видавнича група КМ-Букс

Про що цей захоплюючий психологічний трилер? Про життя у різних його виявах, а саме про кохання, пристрасть, "ідеальні" стосунки, а також про те, що рано чи пізно кожна людина має визначитися з власними пріоритетами.

Джейн оселяється в будинку, що вражає екстравагантним дизайном, мінімалістичним інтер’єром і… дивними правилами проживання. Незабаром вона дізнається про загадкову смерть попередньої мешканки – молодої жінки, схожої на неї саму як за віком, так і за зовнішністю. Намагаючись з’ясувати, що стало причиною загибелі бідолашної, Джейн раптом усвідомлює, що певною мірою повторює її життя.

Читайте також: ТОП-7 лайфхаків з книжок, над якими варто замислитися