Оскароносний Роберт Земекіс, творець трьох частин "Назад у майбутнє" та "Фореста Гампа" збавляє оберти, але не перестає знімати пристойне кіно. Події стрічки "Шпигуни-союзники" розгортаються в період Другої світової війни та розповідають про стосунки двох розвідників, яких зіграли зіркові Бред Пітт та Маріон Котіяр. 1942 рік, небезпечне завдання та романтична атмосфера Касабланки роблять свою справу…

Незважаючи на те, що стрічка зачіпає доволі цікаву тему, творцям так і не вдалось зняти захоплюючий фільм, який бере за душу. Вчинки головних героїв мало пояснюються, а отже, глядач не до кінця розуміє їхні переживання та внутрішні конфлікти. Протягом всього фільму, якому начебто нічого не бракує, переслідує відчуття, що щось важливе залишилось за кадром.

Що коїться у голові, коли ти вже не знаєш, чи можна довіряти людині, з якою живеш? Як розум з'їдають сумніви і борються всередині обов'язок перед державою та перед сім'єю? Чи має чоловік право ставити під сумнів слова жінки, яка, очевидно, любить його та народила йому дитину? Всі ці питання повинен був розкрити своєю акторською грою Бред Пітт, але цього разу його герой виглядав надто несправжнім. Можливо, такі недопрацювання можна було б пробачити комусь іншому, але не Пітту – глядач очікує звичну віддачу від такого рівня знаменитостей.

Що стосується Маріон Котіяр, то актриса добре зіграла на початку фільму, а потім відійшла на другий план, звільнивши простір для Бреда Пітта. На фоні шумного розлучення Пітта та Джолі у пресі розпалювали чутки щодо роману актора із Котіяр, але щоразу коли поставали питання такого характеру, Маріон все ретельно заперечувала. Тим не менше, ці події додатково вплинули на потенційних глядачів "Шпигунів-союзників". Адже, чому б не глянути фільм та не скласти свою думку щодо того, чи є іскра між зірками? Зрештою, стосунки Бреда та Анджеліни зав'язались саме на фоні спільної роботи над "Містер та місіс Сміт".

Фільм важко віднести до знакових робіт Земекіса, якому цього разу вдалось зняти нічим не особливий фільм "на один раз". Але це якщо порівнювати із попередніми роботами. В цілому ж, "Шпигуни-союзники", хоч і заслужили на критику через поверхневість в емоційному плані, виглядають доволі добре та цільно. Звідси і непоганий рейтинг на IMDb – 7,2.

Також у кіно: "Фантастичні звірі і де їх шукати": чаклунський світ за 70 років до Гаррі Поттера