"Пробудження" називають "космічним Робінзоном", проводять аналогії з Титаніком, та все одно фільм не подобається критикам. Незважаючи на двогодинний хронометраж, подіями фільм доволі насичений. Натомість "Пробудження" критикують за передбачуваність. Не найкращим рішенням було розповідати 80% сюжету одразу в трейлері.

Земля потерпає від перенаселення, тож з’являється потреба і нагода в створенні колоній на інших придатних планетах галактики. 5000 пасажирів, з тих чи інших причин, летять на віддалену планету, щоб почати там життя з нової сторінки. Подорож триває не багато, не мало – 120 років, тож погоджуючись на дорогу і лягаючи в капсули штучного сну, пасажири і екіпаж прокидаються вже в новому столітті.

Першу третину фільму справді можна назвати "Робінзоном у космосі". Герой Кріса Пратта, інженер з економ класу Джим Престон прокидається від сну зарано, у момент, коли летіти залишається ще 90 років. Єдина компанія на борту – бармен-анроїд, здатний підтримати розмову. Джим так і живе самотужки, шукає спосіб виправити ситуацію та досліджує корабель більше року, поки не починає божеволіти від самотності. Тут в фільм вступає персонаж Дженіфер Лоуренс – письменниця з трохи аристократичними манерами Аврора Лейн.

Шкода, що Аврора є у трейлері і під час перегляду фільму одразу зрозуміло який вибір зробить Джим. Ефект несподіванки зробив би фільм набагато живішим. Зрештою, можна зрозуміти і творців "Пробудження": запросити у фільм таку зірку, як Лоуренс, і навіть не похвалитись нею у трейлері заради інтриги? Ні, в жодному випадку! Її присутність в стрічці привабить додаткових глядачів, тож краще пожертвувати інтригою.

Не розповідатимемо багато про те, як розвиватимуться стосунки чоловіка і жінки, абсолютно самотніх на величезному космічному кораблі. Також промовчимо і про те, чим закінчиться їхня драматична історія. Але одне можна сказати напевно: "Пробудження" варте перегляду, і, бажано, перегляду на великому екрані.

Прекрасно пропрацьований вигляд космічного корабля, романтичний космос на фоні, хороші актори і нічогенька проблема, яку їм потрібно оперативно вирішити... Що ще потрібно для цікавого фільму? Хіба що трохи гумору. І він у "Пробудженні" також є.

Не чекайте від "Пробудження" чогось на кшталт "Інтерстеллара". Це лише мелодрама в космічній обгортці. І якщо не очікувати від стрічки забагато, то "Пробудження" стане приємною 120-річною подорожжю та залишить лише хороші враження. Цей фільм візуально зроблений дуже красиво, а завдяки Лоуренс та Пратту, на акторський склад скаржитись теж не доводиться. Отож, у підсумку маємо 6,8 на IMDb, тверда 7 від нас і трохи негативу на Rotten Tomatoes (середня оцінка 5 з 10).

Також у кіно: "Прихована краса": "Різдвяна пісня в прозі" на новий лад