Погані дівчиська/Mean Girls (2004)

Мила дівчинка Кейді, яка раніше жила з батьками-зоологами в Африці та навчалась вдома, потрапила в типову американську школу і періодично асоціює тамтешні порядки з законами звірів. В школі багато угруповань, які між собою воюють і дружбу вона завела з тими, хто багато потерпав від насмішок. Щоб допомогти новим друзям вона завойовує популярність, вписавшись в зграю найкрутіших дівчат школи. Як виявилось, приналежність до вищого прошарку школярок (Баунті, як вони себе називають), може зіпсувати навіть таке добре та наївне дитя, як Кейді.

Кіно підліткове та не першої свіжості, але доволі дотепне та тримається в пам’яті навіть крізь роки. Непоганий варіант, щоб подивитись вдома з подругою, під морозиво і всі канонічні атрибути дівочих посиденьок. Фінал очікувано хороший і навіть з мораллю, хоча теж підлітковою.

Рейтинг на IMDb – 7.0.

Училка/Bad Teacher (2011)

А ось фільм про школу з іншого, більш дорослого ракурсу. Хоча важко сказати, що головна героїня веде себе як доросла. Приваблива вчителька Елізабет (Камерон Діас ) втрачає свого нареченого, бо він здогадався, що та "любить" його виключно за гроші. Тепер треба шукати нового чоловіка, здатного її фінансово забезпечити. На щастя, у школі з’являється Джастін Тімберлейк у ролі занудного вчителя з товстим гаманцем, у якого з Елізабет дуже мало спільних інтересів. Тим не менше, жінка робить все, аби справити на нього враження, і навіть готова зробити операцію зі збільшення грудей. Грошей на імпланти у Елізабет немає, тому вона добуває їх всіма можливими, тобто нечесними, способами.

Тут теж все закінчується добре, бо справжнє кохання перемагає меркантильні схильності. Виявляється, Елізабет не така вже й погана, хоч і дозволяє собі курити марихуану на шкільній парковці, кажучи дітям, що це ліки. Фільм згрубша ні про що, він не грузить серйозністю та не претендує на шедевр, але згодиться для хорошого настрою після напруженого робочого дня.

Рейтинг на IMDb – 5.7.

Хтивий дідусь/ Dirty Grandpa (2016)

Після смерті бабусі дід Джейсона хоче поїхати у Флориду з внуком. Дід робить все, аби зануда Джейсон хоч трохи повеселився перед своїм весіллям. Навіть більше – дідусь Дік абсолютно проти шлюбу внука, нав’язаного батьками та розрахунком.

Дік та Джейсон тусять на студентських вечірках, де дідусь абсолютно вписується, а його внук спочатку дуже напружений, але в результаті прокидається голим на пляжі з малюнком свастики з членів на лобі. Отака дурня відбувається майже весь фільм.

Роберт ДеНіро тягне кіно на своєму горбу. Він виглядає крутим та дотепним стариганом з цією виразною мімікою та ноткою старечого божевілля. Не те щоб в "Хтивому дідусі" відкривалась вся акторська майстерність ДеНіро, але присутність актора його рівня йде фільму лише на користь.

У підсумку, внук знаходить спільну мову з напівбожевільним дідусем, дізнається більше про життя завдяки дідовому досвіду та починає цінити справжні почуття, наслухавшись дідових історій про любов до бабусі. Кіно легке і дурнувате, з солодким присмаком підліткової романтики вкінці. Ця стрічка сприяє доброму настрою та нагадує, що в житті завжди є можливість для бунту, в хорошому значенні.

Рейтинг на IMDb – 6.0.

Погані хлопці/Bad Boys (1995)

Bad boys, bad boys, whatcha gonna do when they come for you. Хороший спосіб провести вечір – подивитись як Віл Сміт та Мартін Ловренс грають копів-напарників із протилежними характерами. Один з них сім’янин та добрий хлопець, інший – багатий холостяк. Їм доводиться помінятись місцями на певний час, а це не так просто для таких різних людей.

Ви, скоріш за все, бачили цю популярну комедію, тому хочеться про неї лише нагадати. 1995 рік вже можна сприймати за певну "класику", а таке кіно не гріх і передивитись. До слова, в 2003-му вийшла друга частина "Поганих хлопців", то можна переглянути обидва фільми за один вечір.

Рейтинг на IMDb – 6.8.

Дуже погані матусі/Bad Moms (2016)

Автори "Похмілля" зняли нове кіно, де головними героїнями виступають втомлені своїми обов’язками мамочки на чолі з Мілою Куніс. До самого "Похмілля" рівень комедії, на думку критиків, не дотягує, але кіно вийшло вдалим. Це, мабуть, найдотепніше кіно з цього списку "поганців".

Фільм ніби застерігає від перевтоми і нагадує, що ідеальність – теж відхилення. Матусі теж хочуть інколи напитись чи мати час на себе, перестати відчувати себе атлантом, який тримає на плечах небосхил. Кіно вийшло влітку 2016-го, а цієї зими відбудеться прем'єра другої частини, де на Різдво до матусь приїдуть їхні матусі. Щось підказує, що цей фільм буде гарним там позитивним доповненням до зимових свят для любителів комедійного жанру. В Україні фільм вийшов в прокат 28 грудня. А поки що можна глянути першу частину вдома.

Рейтинг на IMDb – 6.2.

Поганий Санта/Bad Santa (2003)

Ця комедія підійде для любителів чорного гумору, бо Санта тут і справді нікудишній. Він алкоголік і невдаха, а живе за рахунок пограбувань торгових центрів в різдвяний час. Не вдаватимемось в деталі щодо того, хто і скільки разів вистрілив в Санту у цьому фільмі, але закінчується кіно все одно добре. Навіть такий негідник, як ведмежатник у костюмі Санти може змінитись на краще завдяки любові.

Переконайтесь, що хочете дози сарказму та жорстокого гумору, коли вмикатимете це кіно. Врахуйте, що "Поганого Санту" номінували на Золотий Глобус, так що не так все погано, як може здатись спочатку. У цього фільму найвищий рейтинг на IMDb серед добірки і є навіть певна категорія людей, які передивляються його на свята майже як "Сам вдома".

Рейтинг на IMDb – 7.1.

Зараз у кіно: "Байстрюки": хто наш татко, чувак?