Цей твір вже кілька сезонів з різних причин не ставився на сцені театру. Прем'єра відбулася ще у 2009 році, яку здійснив італійський режисер Італо Нунціата. Отже, нинішня постановка – це поновленням опери Джакомо Пуччіні, яка мала гучний успіх, тільки-но з'явилася на сцені. Натхненний романом абата Прево "Історія кавалера де Гріє і Манон Лєско" Пуччіні створив оперу про пристрасть, насолоду і докори сумління, яка стала його творчим тріумфом. Сьогодні "Манон Лєско" є однією з найпопулярніших опер у світі.


Людмила Монастирська в ролі Манон

Головну роль вперше на столичній сцені виконала примадонна Людмила Монастирська. Поповнити свій репертуар партією Манон Людмилі Монастирській підказав головний режисер Національної опери України Анатолій Солов'яненко. Дебютувала співачка в цій ролі в червні цього року на сцені Gran Teatre del Liceu в Барселоні, а також в рамках програми святкування 400-річчя центральної площі Мадрида Пласа-Майор. І ось за кілька місяців на початку 151-го театрального сезону відбулась тріумфальна поява Людмили Монастирської в ролі Манон на київській сцені.


Актори виступають в ексклюзивних костюмах в стилі епохи Франції XVIII століття

Спеціально для дебюту Монастирської в Києві були виготовлені ексклюзивні костюми в стилі епохи Франції XVIII століття, які створила для неї головний художник театру Марія Левитська. І в черговий раз Монастирська зазначила, що такого вишуканого вбрання для неї не створює жодний з театрів світу. Не поступаються в вишуканості костюмам і декорації за ескізами Левитської. До речі, сама Монастирська, не дивлячись на свій щільний графік за кордоном, називає київську сцену і українських глядачів найулюбленішими. І поціновувачі її таланту не залишилися в боргу – публіка аплодувала стоячи, довго не відпускаючи артистів зі сцени.


Опера "Манон Лєско"

Також головні партії виконували: Андрій Романенко (Шевальє Рене де Гріє, студент), Петро Приймак (Лєско, сержант королівської гвардії), Богдан Тарас (Геронт де Равуар, державний скарбник), Сергій Пащук (Едмонд, студент) та інші.

Постановний склад: диригент-постановник – Керрі Лінн Вілсон, режисер-постановник – Італо Нунціата, хормейстер-постановник – Лев Венедиктов, художник-постановник – Марія Левитська; художник костюмів – Наталія Кучеря, балетмейстер – Віктор Яременко.

Читайте також: Любовні пристрасті в Національній опері України