Я дуже люблю подорожувати, тож хотів би вам розповісти про свою мандрівку до Швейцарії, на що варто звернути увагу, які ціни, місця, які варто відвідати, тощо. Я їздив у маленьке містечко, яке називається Майрінґен і розташоване близько 80 км від Берну. Добирався я з північної Німеччини потягом близько 19 годин. Мешкав у готелі – це найпростіший варіант, оскільки у Швейцарії все дорого.

Читайте також: Україна домовились з Швейцарією про спрощення візового режиму

Півлітра мінеральної води може коштувати від 2 до 8 євро. Та сама історія з сувенірами для туристів: брелок коштуватиме 8 євро, горнятко – 10 євро, термоси – від 16 євро.

Стосовно води вам не прийдеться перейматись, бо майже на кожному кроці стоїть кран, де можна безкоштовно набрати джерельної води, або ж в готелі в номері з крана. Так, з крана тече вода, яку можна пити. Алкоголю в звичайних магазинах немає, потрібно йти в кіоск. Валюту ви зможете обміняти лише в банку, вам треба буде обміняти свою валюту на швейцарські франки, деколи можна платити і в євро, але це на особливий випадок, краще платити у франках.

Поговоримо про те, що варто відвідати в околицях міста Майрінґен. Перша точка – це Reichenbach wasserfall (укр: Рейхенбахський водоспад), видовищний та легкодоступний водоспад заввишки близько 250 метрів. Туди можна дістатись на фунікулері, який їде в гори і до водоспаду. Окрім водоспаду там можна помилуватися вражаючими краєвидами та панорамою міста Майрінґен.

Письменник Артур Конан-Дойл, побувавши біля водоспаду наприкінці XIX століття, був вражений його красою. Артур Конан-Дойл вирішив, що великий детектив повинен померти саме тут. Це було описано в оповіданні "Остання справа Холмса", де 4 травня 1891 головний герой "гине" в сутичці з ватажком лондонського злочинного світу, професором Моріарті. Біля водоспаду на оглядовому майданчику встановлено пам'ятну табличку на честь Шерлока Холмса. (Вікіпедія – "24")

Друга місцевість – це Aareschlucht ( укр: Каньйон Ааре, анг: Aare Gorge). Квитки, тобто скомбінований квиток, можна одразу купити в Reichenbachfall. Довжина Aareschlucht становить 1400 метрів, назад ви можете повернутися потягом.

Третя місцевість – це гора Mägisalp, розташована на висоті близько 1700 м, туди можна дістатись на фунікулері, який їде від Майрінґен. Прибувши на гору Mägisalp ви можете насолодитись краєвидами гір, там є невелике озеро, річка, а також ресторан. Багато стежок ведуть в самі гори.

Читайте також: Українці можуть їздити у Швейцарію без віз: ТОП-7 місць для туриста