Сьогодні – Рамазан-байрам у мусульман: традиції та заборони цього свята
10 квітня мусульманський народ відзначає Рамазан-байрам або Свято розговіння. Це важлива подія, адже тоді завершується Рамадан – місяць суворого посту.
Протягом 30 днів мусульмани не споживали їжу вдень, а лише вночі. Правила припиняють діяти сьогодні, під час сходу сонця. З цього часу люди можуть їсти будь-які продукти, які дозволяє іслам, пише LifeStyle 24.
Теж цікаво Рамадан: звичаї й традиції у священний місяць посту для мусульман
Рамазан-байрам 2024: що це за свято
З арабської мови Рамазан-байрам перекладається як "Свято припинення посту". У цей день люди вітаються традиційною фразою: "Ід мубарак!" – так вони бажають одне одному гарно його провести. Також мусульмани допомагають тим, хто цього потребує: купують одяг, продукти або дають гроші. Жінки обов'язково накривають великий стіл та готують національні страви. Однак сім'я починає їсти лише після того, як здійснить Намаз – молитву.
Важлива також підготовка до Рамазан-байраму. За день до свята мусульмани омивають руки, голову, обличчя та ноги, одягають свіжий одяг та провідують близьких людей або йдуть на могили померлих. Піст варто закінчити у хорошому настрої та присвятити час Богові.
Що не можна робити у Рамазан-байрам
- Не варто бути скупими та нетерплячими.
- Не можна пити алкогольні напої та вживати нехаляльну їжу.
- Потрібно відкласти хатню роботу та ремонт на інший день.
- Заборонено лихословити та сваритися.
- Не рекомендується працювати на городі, полі чи у саду.