Вийшла друком чергова збірка творів Ольги Кобилянської від видавництва "Центр навчальної літератури". Та цього разу замість портрету самої письменниці, на обкладинці бачимо знамениту Марко Вовчок. Про цей інцидент написала Оксана Забужко, яка опублікувала відповідний допис на особистій сторінці в фейсбуці.

Читайте також: У Великій Британії видадуть книжку з подяками медикам від знаменитостей

На сайті видавництва вже представлено 6 збірок творів Ольги Кобилянської, проте лише на крайній можна побачити замість неї портрет української письменниці та перекладачки Марії Вілінської, яка відома за псевдонімом Марко Вовчок.

Не можу не поділитися присланою картинкою. І прошу помочі залу, бо мені аж дух перехопило. Я не знаю такого видавництва – "Центр навчальної літератури", але, судячи з їхнього сайту, видають вони "підручники і посібники" на замовлення Української Держави, аж гай гуде, і ми з вами за це платимо,
– написала в дописі Оксана Стефанівна.

Після того, як у ЗМІ почали писати про помилку, на сайті "Центру навчальної літератури" видалили цю книжку.

Що відомо про видатних класиків?

Марко Вовчок – псевдонім української письменниці та перекладачки Марії Вілінської. Вона була дружиною відомого етнографа Опанаса Маркевича. У своїх творах вона описувала історичне українське минуле. У 1857 році вийшла її збірка "Народні оповідання", яка принесла визнання.

Ольга Кобилянська відома не лише як письменниця, а й як учасниця феміністичного руху на Буковині. Вона відображала свої погляди у творах, які популярні та актуатальні і в сучасному суспільстві.