Про це пише The New York Times.

Зіркою легендарного плакату Наомі Фрейлі стала у 1942 році. Тоді жінка надихнула творця плакату Говарда Міллера своєю фотографією, яку вона раніше зробила на каліфорнійській станції авіації ВМС США. Тоді їй дали прізвисько "Роузі-клепальниця".

Читайте також: Актор, який грав Тінкі-Вінкі в "Телепузиках", раптово помер


Наомі Паркер Фрейлі біля верстату у 1942 році

На знімку Фрейлі стоїть за токарним верстатом в робочій формі і червоній хустці в білу цятку. Цю ж світлину розмістили як головне зображення на палкат, додавши до нього патріотичне гасло "We Can Do It!".

Першочергова ідея плакату була призначена для підвищення морального духу робітників під час війни, якому довгий час не приділяли уваги. Проте у 80-тих роках XX століття він став справжнім символом фемінізму.

Що цікаво, сама Фрейлі більше 70 років навіть не здогадувалась, що саме її фото є на знаменитому плакаті, – довгий час жінкою з постеру вважалася мічиганська робоча Джеральдін Дойл, яка померла у 2010 році.


Наомі Паркер Фрейлі біля легендарного плакату

Про те, що справжня модель – це колишня каліфорнійська офіціантка Наомі Паркер Фрейлі, стало відомо лише у 2016 році. У Наомі Паркер Фрейлі залишився син, троє онуків і троє правнуків.