Про смерть Михайла Державіна 10 січня зранку сповістили представники Театру сатири, де актор працював.

Політична позиція Державіна щодо України була швидше "кримнашистська". Він вважав, що анексований Крим відділили від Росії, і називав півострів "рідним місцем".

Читайте також: Чорний список СБУ: кого і за що не пускають в Україну

"Крим – це щось своє, окреме, не схоже ні на що. І, навіть якщо будуть продовжувати видавати нашим громадянам візи в Європу і Америку, все одно варто з'їздити в Крим", – сказав Державін газеті "Аргументы и факты" у квітні 2014 року.

"Для багатьох людей, які народилися і жили в Радянському Союзі, для мене в тому числі, Крим завжди був бажаним місцем. Принаймні, моя юність пов'язана саме з Кримом", – зізнавався артист.

Крим – це наше рідне місце, моє рідне, близьке, незважаючи на те, що востаннє я там був, коли півострів вже був відділений від Росії і ще не приєднаний. І треба сказати, приймали нас там завжди дуже добре. І зараз я бажаю Криму, його жителям і гостям процвітання і, найголовніше, миру, щоб всі чвари пішли в минуле,
– зазначив Державін.

Щодо заборони російських фільмів в Україні, актор не бачив у цьому потреби. На його думку, п’ята частина російських фільмів є копіями американських передач і фільмів, тому вони "ні в якому разі не зашкодять нашим взаєминам" (українсько-російським).

Читайте також: Померла Франс Галль – французька співачка і переможниця Євробачення

"Ми показуємо фільми, які знімалися разом на студії Довженка або на наших студіях, де грають українські артисти, і багато передач також були зроблені спільно. Тому я ні в якому разі не підтримую тих людей, які говорять, що треба заборонити з того чи з іншого боку показ телевізійних програм або розповідь про те, що відбувається на наших телевізійних екранах", – наголосив Державін у коментарі виданню "Правда.ру" в березні 2014 року.