Дмитро Врубель помер від ускладнення, яке спричинив коронавірус. Він пішов з життя в Берліні, на лікарняному ліжку, відсвяткувавши там же свій 62 день народження. 24 канал зібрав факти з особистого життя та творчості Врубеля.
До теми Помер художник Дмитро Врубель, який намалював "Братерський поцілунок" Брежнєва в Берліні
Юність та творчість в Радянському Союзі
Народився майбутній митець у москві 14 липня 1960 року. З дитинства хлопчик любив творчість та писав вірші, займався організацією художніх виставок. У 15 років написав свою першу картину.
Навчався у московському державному педагогічному інституті, де здобув освіту художника-графіка. У роки навчання зустрів свою майбутню дружину – одеситку Вікторію Тимофеєву. У 1981 році у подружжя народився син Михайло.
Подружжя Врубелів / Фото Денис Коновалов
До 1989 року жив і творив в СРСР, був членом Союзу художників Радянщини. Проте того ж року митець вперше покинув Союз та переїхав до Берліна.
У 2010 році Врубель остаточно переїхав до Берліна зі своєю дружиною. Разом з нею Врубель відкрив художню майстерню Vrubel+Timofeevа, де і творив.
Легендарний "Братерський поцілунок" та всесвітнє визнання
У 1990 році Врубель створив найбільш показовий витвір мистецтва, який знають усі, хто приїжджає до Берліна – мурал під назвою "Боже, допоможи мені вижити серед цієї смертної любові". На графіті зображені колишній генсек комуністичної партії Леонід Брежнєв та керівника НДР Еріка Хонеккера.
"Боже, допоможи мені вижити серед цієї смертної любові" / Фото Wikipedia
На фрагменті східної сторони Берлінської стіни, яка розділяла комуністичну та демократичну частини міста, Врубель створив одне з найбільш впізнаваних графіті в світі. Своєю картиною митець проголосив не тільки возз'єднання частин Берліна, але і підкреслив те, що старі політичні сили – фактичні трупи, які можуть залишитися лише на напівзруйнованій стіні.
Прототипом для муралу стала світлина, яку зробили у 1979 році під час зустрічі політиків.
"Братерський поцілунок" / Фото Sven Simon
Врубель та Україна – як митець ставився до війни
Дмитро Врубель та Вікторія Тимофеєва публічно засудили війну росії та владіміра путіна в Україні. До того подружжя пророкувало криваву диктатуру кремлівського вбивці, створюючи артоб'єкти на цю тему.