Песимізм може бути корисним, – вчені
Так званий оборонний песимізм допомагає краще виконувати поставлені завдання та реальніше стежити за здоров'ям.
До такого висновку дійшли британські науковці, пише The Conservation.
Науковці дослідили "оборонний" песимізм – стратегія, яка допомагає людині подолати тривогу.
Читайте також: Успішні люди розповіли, як біг допоміг їм у кар'єрі
Дослідники припустили, що занижені очікування і страх провалу змушують песимістів ретельніше продумувати кожен свій крок. Наприклад, якщо песиміст відправляється на співбесіду, він заздалегідь чекає поганої звістки і подумки розглядає гірші сценарії, тим самим уникаючи їх. У його голові вибудовується план дій, який зможе гарантувати, що уявні невдачі не відбудуться.
Вчені доказали свої припущення під час експерименту, де людей просили з пазлів зібрати слова. Учасники, які були в поганому настрої краще справлялися із завданням, ніж ті, хто був веселий.
Інший експеримент полягав у тому, що хворих на запалення кишечника і артритом попросили оцінити своє майбутнє. Оптимісти мало думали про хвороби, водночас песимісти шукали можливості впоратися з недугою. Тобто, за словами експертів, негативне мислення може мати певні переваги для здоров'я: песимісти, як правило, більше переймаються своїм станом, і, наприклад, якщо почнеться епідемія, з великою ймовірністю будуть вживати профілактичних заходів.