Парша на картоплі: запам'ятайте ці поради, щоб її уникнути

7 серпня 2023, 14:30
Читать новость на русском

Парша – це захворювання картоплі, яке є доволі розповсюдженим. Погіршується зовнішній вигляд, відповідно, її вже не можна споживати. Що ж з цим робити?

Парша буває різною: глибокою, опуклою, сітчастою, плоскою. Незалежно від виду, на них утворюються виразки та вони мають поганий вигляд. Такі плоди швидко псуються, тому їх не можна ні садити. Як позбутися парші на картоплі – знає 24 Канал.

Корисно Названо 10 найстійкіших квітів, які зберігатимуться у вашому домі довго

Парша на картоплі: причини

Часто парша з'являється через недотримання або неправильну сівозміну. Це грамотне чергування посадки рослин, які підходять одне одному. Тож сівозміна – чудова профілактика хвороб, не варто про неї забувати

  • Буває так, що городники садять вже заражений посадковий матеріал. Будьте уважними з якістю плодів.

Є ймовірність зараження картоплі паршею, коли є дефіцит калію. Також таке відбувається, коли удобрюють рослини органічними добрива, зокрема, свіжим гноєм. Але він не підживлює землю, створює умови для розвитку хвороби.


Парша на картоплі / Фото "Земляк"

  • Висока кислотність землі нерідко стає причиною, через яку розвиваються хвороби такі, як парша.

Гарні умови для цієї хвороби – це доступ кисню: коли його менше в ґрунті – грибку некомфортно там жити. Зараження паршею ще можна залежати від того, наскільки глибоко картопля залягає в ґрунт. Тому, де глибше – там менше ймовірності, що з'явиться ця хвороба.

Як не допустити розвиток парші

  • Саджайте тільки здоровий посадковий матеріал. Краще брати сорти, які вважають стійкими до захворювань.
  • Не варто застосовувати вапно перед саджанням картоплі. Вносьте лише нейтральні або кислі добрива. Від лужних – парша починає розвиватися.
  • Восени не поливайте грядку органікою, особливо гноєм. Підкислення землі зменшує розвиток звичайної парші, але збільшує – порошистої.


Гній / Фото Floristics.info

  • Комплексні добрива – найкраще рішення для рослин, бо вони зміцнять їх здоров'я та посилять імунітет. 
  • У холодній та вологій землі парша прогресує значно швидше, тому не садіть картоплю дуже рано. Хай краще ґрунт прогріється.
  • У цій справі має значення профілактика. Хорошим заходом є посіяти такі рослини, як гірчицю, жито, боби.


Гірчиця / Фото "Сильна пасіка"

  • Пам'ятайте про регулярний полив. Вода грає велику роль, коли формуються плоди. Коли є нестача води – на картоплі теж розвивається парша.