Міжнародний чоловічий день: 10 найуспішніших чоловіків України
19 листопада у світі відзначають Міжнародний чоловічий день. Тож давайте зазирнемо в обличчя тих українців, які самотужки досягли на сьогодні нечуваного успіху та прославляють Україну на увесь світ.
Журналісти сайту "24" підготували суб'єктивну підбірку десяти найуспішніших чоловіків сьогодення.
Володимир Кличко
Володимир Кличко – український боксер, який став живою легендою з десятками розгромних перемог, а 3 липня оголосив про завершення кар’єри. На Олімпіаді-1996 Володимир виборов золото, ставши першим в історії боксу білошкірим олімпійським чемпіоном у надважкій вазі.
Читайте також: 2011 – рік, коли брати Клички тріумфально увійшли в історію
Далі Кличко впевнено дебютував на професійному ринзі, відбираючи чемпіонські пояси у найсильніших боксерів світу. 2000 рік – він здобуває титул чемпіона світу за версією WBO, 2006 рік – пояси чемпіона світу за версією IBF і IBO, 2011 рік – титул чемпіона світу за версією WBA. Таким чином, у 2011 році він разом з братом Віталієм, який володів поясом WBC, зібрали усі чемпіонські пояси.
У 2011 році брати Клички зібрали усі чемпіонські пояси
Володимир виходив у ринг проти таких відомих боксерів, як: Девід Хей, Семюель Пітер, Кріс Берд, Браянт Дженнінгс, Леймон Брюстер та інших.
Читайте також: Володимир Кличко пішов з боксу: блискуча кар’єра українця
Кличко на професійному ринзі провів 69 поєдинків, з яких він програв лише 5 – Володимир став четвертим у історії надважкого дивізіону за кількістю перемог. З цих 69-ти поєдинків – 53 перемоги нокаутом. Сьогодні Володимир виховує з актрисою Хайден Пеннетьєрі доньку Кайю Євдокію.
Українець став живою легендою та разом з братом Віталієм надихає своєю блискучою кар’єрою юних боксерів.
Володимир Кличко – кар'єра боксера у цифрах
Святослав Вакарчук
Святослав Вакарчук у свої 42 роки – відомий музикант, лідер рок-гурту "Океан Ельзи", композитор і громадський діяч. На його концерти ходить не аби хто, а Президент України Петро Порошенко.
Славко також є заслуженим артистом України, має ступінь кандидата фізико-математичних наук, є співзасновником Центру економічної стратегії, а також є почесним громадянином Києва та Львова. Вакарчук став першим рок-музикантом в історії України, який отримав звання "посол української культури".
1994 рік – рік, коли стартувала історія успіху відомого українця. У цей рік було засновано гурт "Океан Ельзи", який на сьогодні збирає переповнені концертні зали та стадіони.
Тест: Наскільки ви фанат ОЕ?
Небагатьом українцям пощастило стати студентом одного з найпрестижніших закладів світу, та Вакарчук серед них. Лідер "Океану Ельзи" був зарахований на спеціальну лідерську програму Єльського університету у 2015 році. А у 2017 він став викладачем у Стенфордському університеті у США.
Окрім того, музикант займає активну громадянську позицію: відіграв концерт у першому складі "ОЕ" на Євромайдані, організовує благодійні концерти, не оминає увагою резонансні події в Україні.
Під час виступу в Києві в рамках 20-річчя "ОЕ", гурт встановив рекорд – наймасовіший концерт в історії України. Послухати "ельзівців" прийшли понад 70 тисяч людей. Організатори такого тут не бачили навіть на концертах Мадонни чи "Депеш Мод".
І до слова, Вакарчук став найбільш авторитетним серед українців у Facebook і Twitter – за його думками стежать понад 2 мільйона підписників, а це більше, ніж у президента Петра Порошенка (1,933 млн підписників). Не дарма чимало українців хотіли б бачити саме його главою держави.
Концерти "ОЕ" збирають багатотисячну публіку – відео
Сергій Полунін
Йому лише 27, а про знаменитого українця знає весь світ. Безумовно, Сергій Полунін – один з найяскравіших і найталановитіших танцюристів сучасності, який підкорив публіку неймовірними піруетами та пластикою.
Блискуча кар'єра українця розпочалась у 17 років – тоді його прийняли в трупу лондонського Королівського балету. А у 19 років Сергій став наймолодшим в історії солістом лондонської трупи. Весь світ заговорив про українця, коли з'явилось відео танцю Сергія Полуніна під пісню Hozier "Take Me to Church", яке вже переглянули майже 22 мільйонів разів.
Не балетом єдиним. Про Сергія зняли документальний фільм "Танцівник". А тепер Полунін пробує себе і у кіно – його акторський дебют стався у фільмі "Вбивство в східному експресі", де він зіграв поруч з акторами світового рівня – Джонні Деппом, Мішель Пфайффер, Пенелопою Круз та іншими.
Також невдовзі на екрани вийде другий фільм з Полуніним – "Червоний горобець", де він зіграє роль танцюриста і партнера героїні володарки "Оскара" Дженніфер Лоуренс. І на цьому він не збирається зупинятись.
Також зірка балету потрапив у список кращих чоловіків 2017 року за версією журналу GQ. Полуніна назвали одним з найталановитіших танцюристів покоління та нагородили престижною премією Creative Maverick of the Year.
Танець Сергія Полуніна під пісню Hozier "Take Me to Church" переглянули майже 22 млн разів – відео
Іван Марчук
Сучасний геній мистецтва – так говорять про Івана Марчука. "Дайте мені тисячу років – і я розмалюю небо!": його картинами захоплюються у всьому світі, а творчий доробок митця налічує більш, ніж 4 тисячі картин і понад 100 персональних виставок.
Саме Іван Марчук ввів у мистецтво новий метод малювання, який критики називають пльонтанізм. 81-річний лауреат Національної премії України ім. Шевченка – єдиний українець, який увійшов до списку "100 геніїв сучасності".
Що цікаво, Марчук дуже часто дарує свої картини і майже ніколи їх не продає, чим надзвичайно бентежить колекціонерів, готових віддати за надзвичайні картини сотні тисяч доларів.
Читайте також: 24 українських митців. Їх знають у всьому світі
Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до лав "Золотої гільдії" та обрала почесним членом наукової ради академії, до якої входить 51 художник з усього світу.
Сергій Притула
Про Сергія Притулу хіба що лінивий не чув. 36-річний українець – відомий телеведучий, актор, автор і співпродюсер скетч-шоу "Файна Юкрайна" та "Вар'яти-шоу". Від початку війни на Донбасі – волонтер, який допомагає українським військовим.
Як зізнається Притула, під час студентських років пройшов усі етапи: від будівельника і вантажника до офіціанта та помічника кухаря.
Сергій Притула послав псевдоредакторку "Россия 1" – аудіо
У 2004 році став ведучим програми "Було ваше – стало наше", а далі – пішло-поїхало. Став резидентом української версії "Comedy Club", ведучим шоу: "Підйом", "Україна сльозам не вірить", "Зроби мені смішно", "Співай, якщо можеш", "Страсті за Ревізором" та співведучим шоу "Хто зверху?", "Педан-Притула Шоу" та інших.
А у 2016-му стартував тепер всім добре відомий проект Сергія Притули – перше українське гумор-шоу "Вар'яти". Також Притула став ведучим національного відбору "Євробачення-2017".
Сергій активно займається волонтерською діяльністю, збирає матеріальну допомогу від небайдужих громадян. Не раз особисто відвідував прифронтові зони, допомагаючи українським військовим. Частину грошей, зароблених виступами, Сергій теж витрачає на допомогу армії.
Сергій Жадан
Сергій Жадан – один з найвідоміших сучасних українських письменників. Та за своє життя він встиг прославитись не лише як письменник та перекладач, а й як волонтер, громадський діяч, організатор літературно-мистецьких заходів та учасник гурту "Жадан і собаки".
Тексти Жадана перекладають німецькою, англійською, шведською, італійською, угорською, польською, сербською, хорватською, чеською та іншими мовами. Письменник написав 5 романів, 10 поетичних збірок, десятки оповідань, есе та пісень.
Твори Сергія нагороджені десятками престижних національних та міжнародних літературних премій, його твори вже вивчають в українських школах та університетах. Його роман "Ворошиловград" став книжкою 2010 року за версією ВВС.
Тест: Що ви знаєте про культового письменника Сергія Жадана: перевірте свої знання
Окрім того, Сергій бере активну участь у житті держави – під час Помаранчевої революції він був комендантом наметового містечка в Харкові, брав активну участь у харківському Євромайдані.
У 2016 Сергій Жадан став лауреатом престижної премії імені Василя Стуса за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції.
Андрій Шевченко
Культовий екс-форвард "Мілана", "Динамо" та збірної України – Андрій Шевченко. Український футболіст – заслужений майстер спорту України, а також нагороджений найвищою державною відзнакою – "Герой України". Він – один з трьох українців, що здобували "Золотого м'яча" – нагороди найкращому футболісту Європи.
Шевченко є найкращим нападником збірної України в історії. Окрім того, він тричі ставав найкращим бомбардиром Ліги чемпіонів та двічі — чемпіонату Італії. А ще – другий бомбардир за всю історію "Мілана".
Встиг Андрій пограти і в лондонському "Челсі". А зараз цей легендарний 41-річний футболіст є головним тренером збірної України.
Влад Троїцький
Театральний актор, режисер і драматург Влад Троїцький у 1994 році створив театр "ДАХ". Згодом відкрив акторську школу, а далі – створив тепер культовий і відомий на увесь світ етно-хаос гурт "ДахаБраха" та фрік-кабаре "Dakh Daughters".
Також Троїцький заснував фестиваль сучасного мистецтва "ГОГОЛЬFEST".
Влад був дворазовим лауреатом премії "Київська пектораль" та викладав у Київському Державному університеті кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
Читайте також: "ДахаБраха": Для нас важливо донести до світу українську культуру
Гурт Влада Троїцького "ДахаБраха" виступає на найкращих сценах світу – відео
Андре Тан
Андре Тан – 35-річний український дизайнер, який вже доволі давно представляє українську моду на світовій арені. Саме Андре створив новий напрям у моді під назвою Smart Couture.
Ще в 11 років Андре прийшов на курси крою та шиття, мріючи створити щось власне та особливе. І йому це вдалося. Він стажувався у Домі моди "Hugo Boss", а у 2000 році створив власну торгову марку "andre TAN".
Тан виграв чимало престижних нагород, серед яких – гран-прі конкурсу "10х10", нагороджував українця Пако Рабанна.
Читайте також: 24 українських дизайнери, одяг яких носять за кордоном
Андрій є засновником школи для стилістів, дизайнерів та менеджерів модної індустрії. Серед його клієнтів: Ольга Куриленко, Маша Єфросиніна, Сніжана Єгорова, Руслана, Гайтана, Світлана Лобода та інші.
Ігор Гордійчук
Один з найлегендарніших військових ЗСУ – 45-річний генерал-майор Ігор Гордійчук. Боєць пройшов нелегкий шлях від командира механізованого взводу до заступника командира танкового полку. Далі – заступник командира бригади спеціального призначення, яку згодом очолив.
Служив у складі міжнародного контингенту в Афганістані. Після повернення став першим заступником начальника Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного. Далі – начальник центру оперативного керівництва у Головному командному центрі Міноборони України.
Полковник Гордійчук брав безпосередню участь у боях в найгарячіших точках під час АТО, де очолював загін спецпризначення, виконував завдання глибинної розвідки в тилу противника, командував операцією із взяття під контроль стратегічної висоти Савур-могила у 2014 році, де отримав серйозне поранення голови. Попри десятки контузій він не залишав позицій АТО.
Нагороджений орденами Богдана Хмельницького II та III ступенів, орденом "Золота Зірка", а також отримав звання Герой України. У 2015 році очолив престижний Київський військовий ліцей Богуна.
Читайте також: До дня батька: ТОП-9 найвпливовіших українців, які є чудовими татусями