Як правильно взяти перерву у стосунках, щоб не розійтися повністю

24 жовтня 2023, 11:39
Читать новость на русском

Перерва у стосунках – не обов'язкового означає розрив. Якщо ви першочергово плануєте якийсь час провести окремо, щоб згодом і далі бути разом, це означає, що ви піклуєтеся про свої стосунки.

Коли перерва є корисною

Сімейна терапевтка Анітан Чіпала з Чикаго вважає, що іноді перебуваючи у стосунках важко дивитися на речі об'єктивно. Надавши собі трохи простору можна побачити ситуацію ширше.

До теми Це точно допоможе: два способи, як знову закохатися в партнера

Перерва у стосунках може бути корисною тоді, коли обидва партнери мають правильні мотиви для змін і використовують це як можливість для зростання. Якщо перерва сприймається як тимчасова пауза для забезпечення ясності та зменшення нестабільності стосунків, тоді вона, безперечно, здорова.

Однак, якщо ви плануєте піти від людини, щоб втекти від проблем, над якими треба працювати, то це вже інша історія. У такому разі така пауза завдає болю іншому партнеру.

Перерва є доречною, коли у стосунках стається щось неприємне, наприклад, зрада. Це дозволить натиснути паузу і проаналізувати подію, а не реагувати негайно та на емоціях.

Цікаво "Не кожен зміг би такого полюбити": поранений штурмовик знайшов кохання в лікарні у Брюсселі

Безліч пар вже переконалися, що покращення стосунків розпочинається з урізноманітнення інтимного життя. Разом із широким портфелем продукції Durex® ви зможете додати пристрасті у свої будні й зберегти її упродовж багатьох років.

Жоден із засобів контрацепції не гарантує 100% захист від вагітності та ЗПСШ. *Реклама медичного виробу. Презервативи латексні з силіконовою змазкою DUREX® Elite (тонкі), 3 шт. та 12 шт. Сертифікат відповідності № UA.TR.098.0007-15. Перед застосуванням ознайомтесь з інструкцією та проконсультуйтесь з лікарем.

Як правильно зробити перерву у стосунках: поради психологів

  • Будьте готові виконувати роботу. Нема сенсу брати паузу, якщо ви не плануєте працювати над вашими стосунками. У такому разі стосунки можуть просто завершитися через нехтування.
  • Уникайте імпульсивних дій. Після серйозної сварки у вас може виникнути бажання піти вже і негайно. Однак це свідчить лише про те, що ситуація стала надто напруженою, а ви не хочете її вирішувати. У такому разі пауза може не спрацювати, адже спершу таки потрібно до чогось договоритися.
  • Не панікуйте. Не завжди легко поєднати своє життя з іншою людиною, тому цілком логічно, що у вас виникатимуть проблеми. Важливо те, як ви будете на них реагувати і які підходи обиратимете. Перерва – це всього лиш один з цих підходів.
  • Обговоріть всі деталі. Перш ніж зробити перерву, поговоріть з партнером про те, як довго вона триватиме і що має змінитися після неї. Наприклад: "Мені потрібно краще справлятися зі своєю тривогою, щоб не влаштовувати непотрібних сварок". До речі, оптимальна тривалість перерви у стосунках становить 3 тижні. Перший тиждень ваші тіло та свідомість звикатимуть до відсутності партнера, другий – ви будете розбиратися зі своїми почуттями та емоціями, третій – плануватимете, що робити далі.
  • Встановіть основні правила. Обговоріть все: як часто ви можете спілкуватися під час перерви, чи можете ви займатися сексом з іншими людьми. Психологи не радять вступати у випадкові зв'язки, якщо ваша перерва триває 3 тижні. Цей час краще використати для себе.
  • Знайдіть час на роздуми. Ви можете записатися до психолога або прочитати книгу, яка допоможе розібратися у собі. Під час роздумів важливо визначати, що вам подобається у партнері, а що дратує.